Ukrainas prezidenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru prognozē komiķim Zelenskim

33 komentāri
Ukrainas prezidenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru prognozē komiķim Zelenskim
ZUMAPRESS/SCANPIX

Ja nu nenotiks kaut kas pilnīgi negaidīts, tad Ukraina svētdien ievēlēs citu prezidentu esošā valsts vadītāja vietā. Vispārsteidzošākais tajā visā ir tas, ka lielākā daļa ukraiņu ir tik noguruši no līdzšinējās politikas, ka gatavi valsti uzticēt cilvēkam pilnīgi no malas, par kura politiskajām spējām un idejām viņi neko daudz arvien nezina.

Pašreizējais Ukrainas prezidents Petro Porošenko ieņēmis šo amatu teju piecus gadus, savukārt viņa oponents, komiķis Volodimirs Zelenskis tēlojis prezidentu populārā televīzijas seriālā vairāk nekā trīs.

Aptaujas pārliecinošu uzvaru paredz Zelenskim. Par viņu gatavi balsot 72% vēlētāju, savukārt par Porošenko – vien 25%.

Ja neskaita prezidenta tēlošanu televīzijā, 41 gadu Zelenskim nav nekādas pieredzes politikā. Līdz šim viņš teju pilnībā izvairījies no tradicionālajiem medijiem un kampaņas pasākumiem, vēlētājus uzrunājot ar sociālo tīklu un komēdijšovu starpniecību.

Zelenska kritiķi norāda uz viņa saitēm ar Krieviju un to, ka vēlētāji līdz šim nav zinājuši praktiski neko, ko politikā nepieredzējušais kandidāts darīs, atrodoties pie varas.

Viņš izteicies par amatpersonu imunitātes atcelšanu, liegumu korupcijā notiesātajiem aizliegt darboties publiskajā sektorā un nodokļu amnestiju tiem, kuri kapitālu slēpj ārzonās.

Atbalstītāji ir pārliecināti, ka Zelenskis būs godīgs, spēs darīt galu korupcijai Ukrainā un atrisinās bruņoto konfliktu ar Krieviju.

Savukārt Porošenko, kurš pie varas nāca 2014.gadā ar tādu kā labā oligarha tēlu iepretim priekštecim Viktoram Janukovičam, izpelnījies kritiku, ka darījis maz korupcijas apkarošanā. Tāpat konfliktam ar Krieviju neredz galu, un īstenotās reformas nav palīdzējušas miljoniem ukraiņu pārvarēt nabadzības risku.

Vienlaikus pozitīvi vērtēta Ukrainas pavēršana Rietumu virzienā, noslēdzot asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību, un no Krievijas neatkarīgas pareizticīgās baznīcas izveide.

53 gadus vecais Porošenko sevi pozicionē kā līderi, kurš var stāties pretim Kremļa saimniekam Vladimiram Putinam.

33 komentāri