Komentāri
Ukrainas parlaments vienbalsīgi atsakās no ārpusbloku statusa
FOTO: LETA

Ukrainas parlaments šodien gandrīz vienbalsīgi nobalsoja par valsts neitralitātes statusa atcelšanu. Tas kara plosītajai valstij dos iespēju pretendēt uz iestāšanos NATO. Krievija par likuma izmaiņām jau paudusi asu kritiku.

Ukrainas neitralitātes statuss likumos tika ierakstīts 2010.gadā, kad par valsts prezidentu kļuva nu jau gāztais Viktors Janukovičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādējādi tika noteikts, ka Ukraina ir neitrāla valsts, kas nepievienosies nekādiem militārajiem blokiem.  Taču šodien Ukrainas parlaments gandrīz vienbalsīgi – (303 deputātiem balsojot par, bet astoņiem pret,) šo neitralitātes statusu atcēla, norādot, ka tas nav bijis efektīvs valsts drošības garants, un to ir pierādījusi Krievijas agresija.

Pašreiz Ukraina cītīgi raugoties NATO un rietumu virzienā.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko jau solījis sarīkot referendumu par Ukrainas iestāšanos NATO, tiklīdz valsts būs sasniegusi nepieciešamos kritērijus dalībai aliansē. Lai arī tas ir viens no Ukrainas stratēģiskajiem mērķiem, tā izpildei var paiet daudzi gadi.

Šodien pieņemto lēmumu Krievija jau nodēvējusi par neproduktīvu, norādot, ka tas  tikai pasliktināšot jau tā saspīlēto situāciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl