Ukrainas parlamenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi prezidenta Zelenska partija

2 komentāri
Ukrainas parlamenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi prezidenta Zelenska partija
AFP/SCANPIX

Ukrainā noslēgušās parlamenta vēlēšanas, kurās pārliecinoši uzvarējusi prezidenta Volodimira Zelenska partija “Tautas kalps”.

Patlaban saskaitītas trīs ceturtdaļas vēlēšanu biļetenu, un par Zelenska dibināto partiju balsojuši nedaudz vairāk kā 42% ukraiņu. Krietni atpaliekot, otrajā vietā ierindojusies prokrieviskā “Opozīcijas platforma”, par kuru balsojuši 13% vēlētāju.

450 deputātu lielajā parlamentā cer iekļūt arī eksprezidenta Petro Porošenko partija “Eiropas solidaritāte”, kurai ir vairāk nekā 8% atbalsta. Līdz šim Porošenko politiskais spēks diktēja toni parlamentā un Zelenskim neizdevās pilnvērtīgi īstenot savas politiskās ambīcijas.

Zelenska partija jau paziņojusi, ka tā cer iegūt 250 mandātus parlamentā, kas būtu lielākā kādas politiskās partijas pārstāvniecība kopš padomju režīma sabrukuma. Ukrainas prezidenta rokās ir ārlietu un drošības jomas, taču parlaments un valdošā koalīcija lemj par ekonomiku, ministru kabineta sastāvu, kā arī saglabā veto tiesības lemšanā par svarīgiem amatpersonu posteņiem.