Ukrainas parlamenta deputāts: Teroristi sākuši tanku uzbrukumu Mariupolei

0 Komentāru
Ukrainas parlamenta deputāts: Teroristi sākuši tanku uzbrukumu Mariupolei
FOTO: SCANPIX

Krievijas finansētās un apbruņotās teroristu bandas Ukrainas austrumos, izmantojot tankus, sākušas uzbrukumu Mariupolei, paziņojis Augstākās radas deputāts un milicijas īpašo uzdevumu bataljona koordinators Jevhenijs Deidejs.

Pēc teroristu pašpasludinātās Doņeckas “tautas republikas” līdera Aleksandra Zaharčenko paziņojuma par nolūku ieņemt Mariupoli “sācies tanku uzbrukums”, savā Facebook lapā pavēstīja deputāts.

Viņš gan piebildis, ka tas, iespējams, ir maldinošs manevrs un ka galvenais teroristu bandu uzbrukums gaidāms citos frontes sektoros.

Iepriekš Ukrainas pretterorisma operācijas štābs piektdien paziņoja, ka Krievijas militārpersonu skaits valsts teritorijā sasniedzis 9000, kas ir lielākais krievu karavīru skaits, kāds vienlaikus atradies Ukrainas kontinentālajā daļā kopš iebrukuma sākuma.

Pretterorisma štāba preses sekretārs Andrijs Lisenko arī pavēstīja, ka katru dienu no Krievijas teritorijas Ukrainā ierodas 30 līdz 40 kravas automašīnas ar munīciju.

Viņš piebilda, ka Ukrainā izvietoto regulāro Krievijas armijas vienību, kā arī teroristu un krievu algotņu bandu pastiprināšanai uz Ukrainas pierobežu tiek pārvietotas atsevišķas Krievijas bruņoto spēku daļas, tostarp Rietumu kara apgabala 20.gvardes armijas vienības.

Losenko arī norādīja, ka Ukrainā no Krievijas tiek ievesti arvien spēcīgāki ieroči, tostarp reaktīvās mīnmetēju sistēmas Smerč, kuru darbības rādiuss sasniedz 100 kilometrus.

0 Komentāru