Ukrainas pareizticīgajai baznīcai ļauj atdalīties no Krievijas baznīcas važām

Pievienot komentāru

Vēsturisks lēmums pareizticīgo baznīcā – Konstantinopoles patriarhāts atzinis Ukrainas pareizticīgās baznīcas neatkarību.

Ukraiņi par to ir sajūsmā, tikmēr Krievijas baznīca lēmumu sauc par katastrofālu. Maskavas garīdznieki brīdina, ka Ukrainas baznīcas neatkarība var izraisīt šķelšanos pareizticībā.

Konstantinopoles baznīcas sinode nolēmusi atcelt 1686. gada lēmumu, ar kuru Kijevas metropolija tika nodota Maskavai. Ukrainas pareizticīgā baznīca faktiski atšķēlās no Maskavas jau 90. gados, un kopš militārā konflikta Ukrainas un Krievijas pareizticīgās baznīcas ir pamatīgi sanaidojušās. Sinodes lēmums Ukrainā sagaidīts ar sajūsmu.

Patriarhs Filarets
Ukrainas baznīcas galva

Apsveicu visus Ukrainas pilsoņus! Šī ir svarīga diena Ukrainai. Tas ir lēmums piešķirt autocefalitāti Ukrainas pareizticīgo baznīcai. Šis ir nozīmīgs lēmums.

Ukrainas pareizticīgās baznīcas neatkarību kā vienu no galvenajiem solījumiem cīņā par pārvēlēšanu pauda prezidents Petro Porošenko. “Viņa Svētība Austrumu pareizticīgo baznīcas Konstantinopoles patriarhs Bartolomejs ir paziņojis ilgi gaidīto un izsapņoto “jā “, par kuru mēs jau ilgu laiku cīnījāmies!”

Tikmēr Krievijas pareizticīgā baznīca paziņojusi, ka tas esot “katastrofāls” lēmums un ka tā būs spiesta pārtraukt eiharistisko vienotību ar Konstantinopoli. Kremļa atbalstītais Maskavas patriarhāts apgalvo, ka faktiski pārrauga lielāko daļu no Ukrainas pareizticīgo draudzēm, un brīdinājis, ka Ukrainas baznīcas neatkarība var izraisīt šķelšanos pareizticībā.