Ukrainas kara varonis Titāna Džeksons: Manās krūtīs aizvien ir 23 šķembas no mīnas

Komentāri
Ukrainas kara varonis Titāna Džeksons: Manās krūtīs aizvien ir 23 šķembas no mīnas

Titāna Džeksons – šāda iesauka divdesmitgadniekam, bet nu jau kara veterānam Jegenijam Terehovam. Viņš brīnumainā kārtā izdzīvoja divu mīnu sprādzienā, un pusi no viņa galvas tagad aizsedz operācijā ievietota titāna plāksne. Pēc neticamās izglābšanās Jevgenijs iemantojis plašu atpazīstamību Ukrainā, un kaldina politiķa karjeru kādas mazas, bet ļoti bagātas partijas ietvaros.

Uz interviju Jevgenijs ierodas mundrā noskaņojumā. Fotoattēli, kas ir viņa mobilajā telefonā, gan liecina par īstu elli, kuru viņš savos 27 gados piedzīvojis. Līdz karam Donbasā dienējis flotē, bijis izcils sporta šāvējs, plūcis pasaules mēroga laurus. Kad iestājies karotāju rindās, norīkots ložmetējniekos. Kara laikā ticis pie iesaukas Džeksons, un tā pat stādījies priekšā augsta randa Ukrainas amatpersonām, kas viesojās kara zonā. Tas radīja ažiotāžu krievu medijos, kur Džeksons iesaukas dēļ nodēvēts par amerikāņu algotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2014. gada augustā Jevgenijs piedzīvoja smagāko dienu savā mūžā. Kā pats saka, bijis vien pāris milimetru attālumā no nāves. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Šāva no Doņeckas centra. Trokšņa nebija. Dzirdēju tikai, ka lido. Metos bēgt. Pirmā mīna sprāga 5 metrus no manis. Trāpīja galvā. Bet neatslēdzos, visu atceros. Otra mīna nokrita 8 metru attālumā.

 

Pēc smagām operācijām 21 dienu ārstējies Polijā, un pēc tam bijis rehabilitācijā Lietuvā, Druskiniekos. Tomēr viņa ķermenī aizvien ir neticami daudz šķembu, kas miesā ietriekušās no sprāgstošajām mīnām. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Mana rēta ir šeit, krūtīs. Krūtīs un rokā ir 23 šķembas palikušas un viena kājā. Te, galvā ir 32 centimetru liela titāna plāksne. Kad veica antišoka poti, gulēju, un sāku atiet. Tad es domāju, ka mirstu. Vienīgais, kas izglāba – Dievs. Citādāk nemaz nevar būt. Mūsu bataljona devīze: aiz mums stāv Dievs, aiz mums stāv Ukraina.

Pēc militārās karjeras beigām nolēmis sākt politisko karjeru un kandidējis uz Pavlogradas mēra amatu no partijas “Ukrop” – dille, kā prokrieviskie spēki nicīgi dēvē ukraiņus, bet paši ukraiņi, humoru mīlot, to izvēlējušies kā savu nosaukumu. Džeksons aktīvi darbojas veterānu organizācijā, cenšoties aizstāvēt antiteroristiskās operācijas veterānu tiesības. Izrādās, daudzi, kas cīņās iesaistījušies brīvprātīgi, nav iekļauti valsts sarakstos, tātad viņiem nekāds valsts atbalsts nepienākas. Jevgenijs Terehovs, kara veterāns, ”Titāna Džeksons”:

Daži tik sakropļoti, kļuva par invalīdiem. Daudzi nomira. Viņu ģimenēm nav nekā, nav, kas pabaro. Un šis haoss ir vissāpīgākā, lielākā problēma Ukrainā. Tas viss nāk no parlamenta, no prezidenta.

Pērn Džeksons atkal negaidīti kļuva par Ukrainas mediju zvaigzni. Šoreiz gan ne tajā labākajā veidā – viņš avārijā iznīcināja Porche Kayene markas auto, ietriecoties kravas automašīnā. Pats nonāca reanimācijā, bet tagad atveseļojies, un savus mērķus atmest negrasās. Pagaidām gan tautas atbalsts “Ukrop” partijai, kas sevi pozicionē kā patriotiski kreisu organizāciju, ir niecīgs, toties spēkam ir ietekmīgi sponsori. Tie ir oligarhi, miljardieri Genādijs Horbans un Igors Kolomoiskis, kura bagātību sarakstā ir arī Latvijā reģistrētā, ar dažādiem šaubīgiem darījumiem saistītā Privatbank.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl