Ukrainas Jūras spēki: Krievijas robežsargi atklājuši uguni uz Ukrainas kuģiem

25 komentāri
Ukrainas Jūras spēki: Krievijas robežsargi atklājuši uguni uz Ukrainas kuģiem
REUTERS/SCNAPIX

Ukrainas Jūras spēku pavēlniecības preses dienests svētdien, 25. novembrī, paziņojis, ka Krievijas robežapsardzes kuteris atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus.

Kā tas norāda sociālajā tīklā “Facebook”, apstāties bijis spiests arī velkonis, kas bija kopā ar abiem bruņu kuteriem.

Saskaņā ar Ukrainas Jūras spēku pavēlniecības informāciju kuģus sagrābušas Krievijas īpašo uzdevumu vienības.

Kā ziņots, svētdien priekšpusdienā Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tās robežapsardzes kuģis taranējis Ukrainas Jūras spēku velkoni, kurš līdz ar bruņu kuteriem “Berdjansk” un “Nikopoļ” no Odesas ostas Melnajā jūrā bijis ceļā uz Mariupoles ostu Azovas jūrā cauri Kerčas šaurumam, kas atdala Krieviju no tās anektētās Krimas pussalas. Kā bija teikts Ukrainas Jūras spēku paziņojumā, triecienā cietis velkoņa korpuss un dzinēji.

Tajā bija norādīts, ka Ukrainas puse par šo braucienu iepriekš paziņojusi saskaņā ar starptautiskajiem kuģošanas drošības noteikumiem, tomēr Krievijas robežapsardzes kuģi “veikuši klaji agresīvas darbības” pret Ukrainas Jūras spēku kuģiem.

Ukrainas Ārlietu ministrija pēc šā incidenta paziņoja, ka uzskata Krievijas kuģu agresīvo rīcību par ANO statūtu un ANO Jūras tiesību konvencijas pārkāpumu.

Savukārt Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) paziņojis, ka Ukrainas kuģi nelikumīgi iebraukuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos, kas uz laiku slēgti.

“Viņu mērķis ir skaidrs – izraisīt reģionā konfliktsituāciju,” bija norādīts FDD paziņojumā, ko citē Krievijas ziņu aģentūras. Ukrainas velkoņa taranēšana tajā netika pieminēta.

Kā vēlāk ziņoja aģentūra “Interfax”, Krievija pēc incidenta slēgusi satiksmi arī civilajiem kuģiem, atsaucoties uz bažām par drošību. Kuģu ceļu Kerčas šaurumā aizšķērsojis garš sauskravas kuģis, kas nostājies zem jaunā Krimas tilta.


Kā iepriekš vēstīts, šajā nedēļas nogalē – no 23. līdz 25. novembrim – oficiālā vizītē Ukrainā atrodas Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Sestdien, vizītes laikā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Vējonis norādījis, – Latviju un Ukrainu saista lieliskas divpusējās attiecības, kas ir balstītas uz aktīvu politisko dialogu un ciešu sadarbību dažādās jomās.

25 komentāri