Ukrainas jaunajā valdībā strādās trīs ārvalstnieki

Komentāri
Ukrainas jaunajā valdībā strādās trīs ārvalstnieki
FOTO: LETA

Ukrainas parlaments otrdienas vakarā apstiprinājis koalīcijas piedāvāto valdības sastāvu, par kuru nobalsojuši 288 deputāti. Valdību turpinās vadīt līdzšinējais premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, tās sastāvā ir trīs ārvalstnieki, kuriem Ukrainas prezidents Petro Porošenko otrdien piešķīra Ukrainas pilsonību.

Starptautiskie aizdevēji ir solījuši Ukrainai piešķirt miljardiem dolārus, ja valsts būs spējīga ieviest ekonomiskās reformas. Taču ar līdzšinējiem resursiem un gāztā eksprezidenta Viktora Janukoviča atbalstītājiem valdībā līdz šim Ukrainai tas nav izdevies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ir uzsvēris, ka šobrīd Ukrainai kā vēl nekad ir vajadzīga starptautiskā pieredze valsts pārvaldē, korupcijas apkarošanā, finanšu plānošanā un krīzes vadībā, ko var atnest vienīgi ārvalstu speciālisti, tāpēc vairāki tagad apstiprināti ministru amatā.

Viens no Porošeno izraudzītajiem tehnokrātiem jaunajā valdībā ir Aivars Abromavičs no Lietuvas, kuram uzticēts Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra amats. Līdz šim viņš strādāja investīciju fonda East Capital Kijevas birojā un viņš uzskata, ka tikai radikālās metodes spēs izvest Ukrainu no krīzes.

Par finanšu ministri apstiprināta Natālija Jaresjko no ASV, kas Ukrainā ir strādājusi pēdējos 20 gadus, bet pirms tam bija dažādos amatos ASV valsts departamentā. Savukārt par veselības ministru kļuvis bijušais Gruzijas darba, veselības un sociālās aizsardzības ministrs Aleksandrs Kvitašvili.

Visiem trim līdz ar amatu Porošenko piešķīra arī Ukrainas pilsonību. Lai to pieņemtu Lietuvas un Gruzijas pārstāvjiem bija jāatsakās no savām līdzšinējām pilsonībām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl