Ukrainas jaunajā valdībā strādās trīs ārvalstnieki

Komentāri
Ukrainas jaunajā valdībā strādās trīs ārvalstnieki
FOTO: LETA

Ukrainas parlaments otrdienas vakarā apstiprinājis koalīcijas piedāvāto valdības sastāvu, par kuru nobalsojuši 288 deputāti. Valdību turpinās vadīt līdzšinējais premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, tās sastāvā ir trīs ārvalstnieki, kuriem Ukrainas prezidents Petro Porošenko otrdien piešķīra Ukrainas pilsonību.

Starptautiskie aizdevēji ir solījuši Ukrainai piešķirt miljardiem dolārus, ja valsts būs spējīga ieviest ekonomiskās reformas. Taču ar līdzšinējiem resursiem un gāztā eksprezidenta Viktora Janukoviča atbalstītājiem valdībā līdz šim Ukrainai tas nav izdevies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ir uzsvēris, ka šobrīd Ukrainai kā vēl nekad ir vajadzīga starptautiskā pieredze valsts pārvaldē, korupcijas apkarošanā, finanšu plānošanā un krīzes vadībā, ko var atnest vienīgi ārvalstu speciālisti, tāpēc vairāki tagad apstiprināti ministru amatā.

Viens no Porošeno izraudzītajiem tehnokrātiem jaunajā valdībā ir Aivars Abromavičs no Lietuvas, kuram uzticēts Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra amats. Līdz šim viņš strādāja investīciju fonda East Capital Kijevas birojā un viņš uzskata, ka tikai radikālās metodes spēs izvest Ukrainu no krīzes.

Par finanšu ministri apstiprināta Natālija Jaresjko no ASV, kas Ukrainā ir strādājusi pēdējos 20 gadus, bet pirms tam bija dažādos amatos ASV valsts departamentā. Savukārt par veselības ministru kļuvis bijušais Gruzijas darba, veselības un sociālās aizsardzības ministrs Aleksandrs Kvitašvili.

Visiem trim līdz ar amatu Porošenko piešķīra arī Ukrainas pilsonību. Lai to pieņemtu Lietuvas un Gruzijas pārstāvjiem bija jāatsakās no savām līdzšinējām pilsonībām.

Lasi vēl