Komentāri

Uz pirmo sēdi sanācis jaunievēlētais Ukrainas parlaments, kurš apstiprinājis arī jauno valdību. Līdz ar to pagājušā gada Maidana protestos aizsāktā valsts politiskās elites nomaiņa ir noslēgusies. Jaunajā parlamentā proeiropeiskajām partijām ir pat konstitucionālais vairākums, tomēr tā sastāvs ir ļoti raibs un var sagādāt pārsteigumus.

Jaunievēlētie Ukrainas tautas kalpi šodien svinīgajā Augstākās radas sēdē nodziedāja valsts himnu, nodeva deputāta zvērestu kā arī ieturēja klusuma brīdi pēdējā gada nemieros bojāgājušo piemiņai. Tikmēr pie parlamenta ēkas policijas uzraudzībā atkal pulcējās demonstrantu pūļi. Šoreiz viņu mērķis gan nebija panākt režīma maiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunajā parlamentā dominē eiropeiski noskaņotās partijas, kuras arī izveidojušas valdošo koalīciju. Tikmēr daļa iepriekšējā prezidenta Viktora Janukoviča Reģionu partijas deputātu izveidojuši partiju Opozīcijas bloks, kas, atbilstoši nosaukumam, jaunajā parlamentā nonākusi opozīcijā.

Otrs tradicionāli prokrieviskais spēks – Ukrainas Komunistiskā partija – parlamentā nav iekļuvusi pirmo reizi kopš valsts neatkarības pasludināšanas.

Šodien valdošo koalīciju veidojošās partijas parakstīja arī koalīcijas līgumu, un izteica atbalstu jaunajai valdībai. Tās vadītājs būs līdzšinējais premjers Arsēnijs Jaceņuks. Viņa partijas biedrs Oleksandrs Turčinovs parlamenta priekšsēdētāja amatu gan nav saglabājis. Viņa vietā stājies Volodimirs Groismans. Te gan jāpiebilst, ka no Ukrainas parlamenta var sagaidīt arī pārsteigumus.

Valstī spēkā ir jauktā vēlēšanu sistēma, kurā daļu deputātu ievēl no partiju sarakstiem, bet daļu no vienmandāta apgabaliem. Tādējādi parlamentā izdevies iekļūt cilvēkiem ar neskaidriem vai radikāliem politiskiem uzskatiem, piemēram, Labējā Sektora līderim Dimitro Jarošam.

Parlamentā iekļuvuši arī vairāki Maidana aktīvisti, piemēram, žurnāliste Tatjana Čornovola, kuru protestu laikā smagi piekāva policijas specvienība, un celtnieks Mihailo Havriļuks, kurš atpazīstamību iemantoja kā protestētājs, par kuru policijas specvienība ņirgājās, liekot viņam kailam stāvēt uz ielas janvāra salā. Par  Augstākās Radas deputātu kļuvis arī prezidenta dēls Oleksijs Porošenko.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl