Ukrainas hibrīdkara eksperti aicina Latviju atslēgt Kremļa propagandas kanālu apraidi

Komentāri

Ienaidnieka arsenālā ir ierocis, kas nogalina bez šāvieniem – tā par Krievijas īstenoto hibrīdkaru saka Ukrainas drošības eksperti. Šodien viņi viesojās Rīgā, lai konferencē dalītos pieredzē, kā cīnīties pret lielā kaimiņa mēģinājumiem musināt un ietekmēt sabiedrību. Ukraiņi aicina Latviju slēgt pieeju Krievijas televīzijas kanāliem, kas izplata melus un propagandu.

Līdz ar faktisko karastāvokli pret Krieviju Ukraina visiem spēkiem cenšas mobilizēt spēkus, lai nezaudētu Kremļa īstenotajā hibrīdkarā. Viens no šādiem soļiem bija īpašas valsts iestādes – Ukrainas Informācijas politikas ministrijas izveide. Ministrija gan ir skaitliski neliela, tajā ir 20 cilvēku, un Rīgā šodien viesojās ministra vietniece. Viņa skaidro, ka viens no ministrijas mērķiem – atmaskot Krievijas melus un safabricējumus, kas regulāri tiek izplatīti masu medijos, lai noskaņotu skatītājus pret Ukrainu. Pirmais solis kas tika veikts – četru Krievijas kanālu slēgšana Ukrainā. Tas sākās 2014. gada martā, juridiski skaidrā ceļā, ar tiesas spriedumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tatjana Popova, Ukrainas Informācijas politikas ministra vietniece:

Tajā brīdī to nebija grūti izdarīt. Krievu kanāli veica klaju dezinformāciju. Vienkārši paņēma CNN sižetus par Bagdādi, un teica, ka to dara Ukrainas armija Slovjanskā.

Līdzīgā veidā krievu mediji melojuši sižetos par ukraiņu armiju, rādot Čečenijas kara hroniku kadrus. Krievijas melu kampaņa ir apbrīnojami radoša un iespaidīga, un spilgtākos piemērus var atrast mājaslapā stopfake.org
Ukrainas eksperti gan skaidro, ka ar melu atmaskošanu vien ir par maz. Arī prokremlisko televīziju aizliegumi nav pilnvērtīgs risinājums, jo Krievija hibrīdkarā izmanto krietni rafinētākas metodes, kā ietekmēt sabiedrības viedokli. Vjačeslavs Gusarovs, Militāri politisko pētījumu centra vadošais eksperts:

Tie var būt fondi, organizācijas, kas bauda autoritāti konkrētā reģionā vai valstī. No otras puses, tās ir personas. Politiķi, sportisti, uzņēmēji, valsts darbinieki, mākslinieki, zinātnieki – plašs spektrs.

Lai veicinātu objektīvu kara notikumu atspoguļojumu, Ukraina žurnālistiem izdalījusi bezmaksas raidītājus, lai viņi operatīvi varētu pārraidīt informāciju no frontes līnijas. Tāpat žurnālisti mācīti, kā izdzīvot kara situācijā. Realitāte gan ir skarba – kopš kara ar Krieviju bojā gājuši 7 žurnālisti, bet ap 50 saņemti gūstā.

Foto

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl