Komentāri
Ukrainas Drošības dienests savācis pierādījumus par snaiperu darbību Maidanā
Foto: EPA/LETA

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Valentīns Naļivaičenko apsūdzējis Krievijas prezidenta padomnieku Valentīnu Surkovu ārvalstu snaiperu grupu vadīšanā, kas pirms gada šāva uz protestētājiem Kijevas Neatkarības laukumā, nogalinot vairāk nekā simts cilvēku.

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs pavēstīja, ka liels skaits tā laika likumsargu un drošības dienesta darbinieku izrādījušies nodevēji un Krievijas specdienestu darbinieki. Piemēram, bijušais Ukrainas Drošības dienesta Krimas nodaļas vadītājs Pjotrs Zima izrādījies Krievijas specdienestu aģents un palīdzējis īstenot pussalas aneksiju. Pavisam uz šo brīdi aizdomās par valsts nodevību tiek turēti aptuveni 100 bijušo Ukrainas Drošības dienestu darbinieku, no kuriem desmit arestēti.

Šādu informāciju nopratināšanās atklājuši tā laika speciālo spēku Alfa darbinieki, sniedzot konkrētas liecības par ārvalstu snaiperu grupu atrašanās vietām, kuri mērķēja uz mītiņotājiem un uz Iekšlietu ministrijas darbiniekiem.

Tiesībsargājošajām iestādēm ir dokumentāli pierādījumi par ārvalstnieku nelikumīgajām darbībām Maidana protestu laikā.

Tieši pirms gada – 20. februārī – no snaiperu raidītām lodēm Kijevā dzīvības zaudēja apmēram simts cilvēki, bet vēl daudzi tika ievainoti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl