Komentāri
Ukrainas austrumos smagas kaujas; promaskaviskie spēki cieš smagus zaudējumus
(Foto: LETA)

Ukrainas pretterorisma operācijas spēki diennakts laikā likvidējuši teju 100 promaskavisko kaujinieku un vēl aptuveni 180 guvuši ievainojumus, sestdien paziņoja pretterorisma operācijas preses centrs.

“Nelikumīgo bruņoto grupējumu cīņās ar Ukrainas armiju teroristi cieš milzīgus zaudējumus. Pēc izlūkošanas datiem, tikai pagājušajā diennaktī viņi zaudējuši gandrīz 100 cilvēkus, vēl 180 guvuši ievainojumus,” teikts centra paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat centrs informēja, ka pagājušajā naktī kaujinieki atkal mēģinājuši uzbrukt Debaļcevei, bet pavisam nakts laikā 34 reizes apšaudījuši Ukrainas spēku pozīcijas.

“Visvairāk apšaudes fiksētas Debaļceves virzienā. Nakts laikā ienaidnieks vairāk nekā 15 reižu izmantoja reaktīvās raķešu sistēmas, tankus, artilēriju, apšaudīja pilsētu un tuvējos ciemus. Ap plkst. 3.00 naktī kaujinieki neveiksmīgi mēģināja ieņemt mūsu pozīcijas Debaļceves dienvidaustrumu nomalē,” paziņoja centrs.

Kā piektdien pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Petro Meheds, Krievijas karaspēkam un separātistiem dots uzdevums līdz 15. februārim, kad būtu jāstājas spēkā jaunajam pamieram, ieņemt Debaļcevi un Mariupoli.

“Ņemot vērā vienošanos par mieru, 15. datumā, sākot ar plkst. 00.00, uguns ir jāpārtrauc, tāpēc separātisti un Krievijas karaspēks atbilstoši manai informācijai ir saņēmuši uzdevumu pacelt karogu Debaļcevē un pacelt karogu Mariupolē,” viņš sacīja. Ukraina sagaida eskalāciju un sper visus nepieciešamos soļus, lai šos uzbrukumus atvairītu, sacīja Meheds.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14. februāra pusnakts.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ir Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl