Ukrainas austrumos pastiprinājušās apšaudes

Komentāri
Ukrainas austrumos pastiprinājušās apšaudes
FOTO: LETA

Ukrainas konflikta zonā Donbasā pastiprinājušās apšaudes Ukrainas karavīru un prokrievisko kaujinieku starpā. To laikā smagi ievainoti vairāki civiliedzīvotāji. Tikmēr no Ukrainas aizbēgušais, bijušais separātistu līderis Igors Girkins aicina kaujiniekus sekot viņa piemēram un pamest Donbasu, kamēr vēl esot izdevība.

Pirmajās jaunā gada dienās EDSO novērotāji 38 reizes fiksējuši decembrī noteiktā tā sauktā “klusuma režīma” pārkāpšanu. Neskatoties uz noslēgto pamieru, nemiernieku kontrolētajā Doņeckā vakar notikušas apšaudes, kuru laikā smagi ievainoti vismaz trīs civiliedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vietēji iedzīvotāji uzsver, ka apšaudi sākuši nemiernieki, taču separātisti vainu noveļ uz Ukrainas kaujiniekiem. Mierīgo iedzīvotāju vienīgā vēlme ir, lai vardarbība viņu pilsētās un ciemos pēc iespējas ātrāk tiktu pārtraukta.

Bijušais Donbasa kaujinieku līderis – Igors Girkins – aicinājis Ukrainas austrumos esošos kaujiniekus sekot viņa piemēram un pamest Donbasu. Šādi viņš izteicies,  komentējot separātistu  komandiera Aleksandra Bednova slepkavību. Pēc viņa domām, Bednovs nogalināts, lai kaujinieku vidū izceltos dumpis, kas ļautu  Kijevai gūt pārspēku un savā kontrolē  atgūt Donbasu.    Kopš pavasarī sākās cīņa starp Ukrainas armijas spēkiem un separātistiem, bojā gājuši jau vairāki tūkstoši cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl