Ukrainas austrumos iestājies trausls pamiers

Komentāri
Ukrainas austrumos iestājies trausls pamiers
(Foto: LETA)

Ukrainas austrumos iestājies trausls pamiers, un situācija Donbasā pamazām stabilizējas, kaut arī naktī vietām izskanējušas atsevišķas apšaudes, ziņo Ukrainas amatpersonas.

Vietējās amatpersonas ziņo, ka Popasnas pilsēta, Luhanskas apgabalā pēc pusnakts apšaudīta ar Grad raķetēm, nogalinot divus civiliedzīvotājus. Pilsēta pirmo reizi apšaudīta jau 20 minūtes pēc pamiera sākšanās un kopumā naktī uz to raķetes raidītas sešas reizes. Pilsēta apšaudīta no kaujinieku pozīcijām Pervomaiskā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko preses dienests informēja, ka līdz plkst. 5.00 kopumā pamiers ievērots. Tikmēr Ukrainas armijas pozīcijas no pusnakts līdz pieciem rītā apšaudītas desmit reizes, taču cietušo karavīru vidū nav. “Fiksētas desmit Ukrainas karavīru pozīciju apšaudes. Sešas no tām armijas posteņos divās apdzīvotās vietās – pie Černuhinas un Zolotojes,” teikts paziņojumā.

Savukārt diennakts laikā līdz pamiera ieviešanai pretterorisma operācijas zonā nogalināti deviņi ukraiņu karavīri, bet vēl 39 ievainoti. Pēc Ukrainas drošības dienestu informācijas, tajā pašā laika posmā pretinieka pusē nogalināti aptuveni 100 kaujinieki un aptuveni 180 ievainoti.
Ukrainas prezidents Petro Porošenko svētdien izdeva pavēli pretterorisma operācijas zonā esošajiem spēkiem no plkst. 00.00 pārtraukt uguni.

”Es dodu pavēli no plkst. 00.00 Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, Ukrainas Nacionālajai gvardei, Iekšlietu ministrijas apakšvienībām, Valsts robežsardzei, kas darbojas pretterorisma operācijā, pilnībā pārtraukt uguni Luhanskas un Doņeckas apgabalos,” paziņoja Porošenko.
Vēl dažas stundas pirms pusnakts turpinājās niknas kaujas pie stratēģiski svarīgās pilsētas Debaļceves, pie kuras sapulcināti ievērojami kaujinieku spēki un bruņutehnika. Ukrainas Ārlietu ministrija paziņoja, ka bruņutehnikas atvilkšana tiks uzsākta, ja atbilstoša tehnikas pārvietošana notiks arī pretinieka pusē.

Tikmēr Ukrainas robežu svētdienas rītā šķērsojis kārtējais Krievijas kravas automašīnu konvojs, ko Maskava dēvē par “humāno palīdzību” Donbasa reģionam.

Konvoju veido 170 automašīnas, kuru kravu nav bijusi iespēja apskatīt ne Ukrainas robežsargiem, ne arī kādiem starptautiskiem novērotājiem. Kravas automašīnas devušās Doņeckas un Luhanskas virzienā.

Krievijas mediji apgalvo, ka automašīnas 1800 tonnu lielo kravu veidojot pārtikas produkti, medikamenti, pirmās nepieciešamības preces, mācību grāmatas un metodiskie materiāli augstskolu studentiem un celtniecības materiāli.

Pēc Ukrainas drošības dienestu novērtējuma, Krievija ar šādu konvoju palīdzību apgādā prokremliskos kaujiniekus un Ukrainas austrumos iesūtītos Krievijas algotņus un karavīrus. Krievijas “humānās palīdzības” konvojs kaujinieku kontrolētajās teritorijās nogādā ieročus, munīciju un sausās pārtikas krājumus, savukārt atgriežoties tas izved uz Krieviju gan Ukrainā kritušo Krievijas karavīru līķus, gan Donbasa rūpnīcu iekārtas un akmeņogles.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl