Ukrainas austrumos atsākušās artilērijas apšaudes

0 Komentāru
Ukrainas austrumos atsākušās artilērijas apšaudes
FOTO: LETA

Teroristu kontrolētajā Doņeckā pirmdien, 27. oktobrī, atsākušās artilērijas apšaudes, pārtraucot nedēļas nogalē vēlēšanu laikā kopumā ievēroto mieru. Putilovskas rajonā netālu no izpostītās Doņeckas lidostas palaisti vairāki desmiti Grad raķešu.

Vietējie iedzīvotāji ziņo, ka kaujinieki ar raķetēm apšaudījuši Ukrainas armijas pozīcijas Avdijivkā, kas atrodas uz ziemeļiem no Doņeckas.

“Apšaude sākās naktī. Visi gaidīja, ka kaujas atsāksies uzreiz pēc Ukrainā svētdien notikušajām vēlēšanām. Apšaudi veic mūsu puse. Bet tagad būs atbilde no ukraiņiem,” aģentūrai AFP telefonsarunā pastāstīja Marina no Putilovskas.

Tikmēr Doņeckā bāzētais portāls Novosti Donbass ziņo, ka spēcīgas smagās artilērijas apšaudes un sprādzieni dzirdami vairākos mikrorajonos Doņeckā.

Kā paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko, provizoriskie vēlēšanu rezultāti norāda uz iedzīvotāju atbalstu viņa centienos panākt mieru Donbasā.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

0 Komentāru