Ukrainas austrumos aizvadītajā naktī turpinājušās asiņainas kaujas

Komentāri
Ukrainas austrumos aizvadītajā naktī turpinājušās asiņainas kaujas
Foto: Freeimages.com

Asiņainas kaujas aizvadītajā naktī atsākušās vairākās Ukrainas austrumu pilsētās. Neoficiāli avoti ziņo par bojā gājušajiem, precīzs to skaits, gan netiek minēts.

Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji šorīt paziņojuši, ka promaskavisko separātistu kaujinieki, kas bija sagrābuši Doņeckas lidostas termināli, praktiski pilnībā ir iznīcināti. Tikmēr asiņainas kaujas starp Ukrainas armiju un bruņotiem prokrieviskajiem separātistiem izcēlušās arī austrumu pilsētās Mariupolē un Slavjanskā.

Mariupolē apšaude izcēlusies pie separātistu grupējuma “Doņeckas tautas republika” štāba. Aculiecinieki stāsta, ka esot šauts ar lielkalibra ieročiem. Cilvēki masveidā tiekot indēti ar gāzi, to vidū ir mierīgie iedzīvotāji. Pašpasludinātās Doņeckas republikas līderis Deniss Pušilins aicinājis Krieviju sniegt jebkāda veida palīdzību, jo citādi Doņecku varot piemeklēt humanitārā katastrofa.

Reaģējot uz pēdējo dienu notikumiem Ukrainas austrumu pilsētās, Krievija aicina Ukrainu pārtraukt pretterorisma operāciju.

Krievijas Ārlietu ministrija aicina Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju sniegt objektīvus un visaptverošus datus par Doņeckā notiekošo. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs piedāvājis sākt atklātu dialogu ar Kijevu apmaiņā pret jebkādu militāru darbību izbeigšanu pret promaskaviskajiem separātistiem. Ukrainas jaunievēlētais prezidents Petro Porošenko izteicis gatavību runāt ar Krievijas pārstāvjiem par iespējām izbeigt krīzi Ukrainā.

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Petro Porošenko ar Krievijas amatpersonām plāno tikties nākamajā nedēļā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl