Komentāri
Ukrainai steidzami nepieciešams jauns premjers, uzskata Saakašvili
FOTO: SCANPIX

Reālas pārmaiņas Ukrainā būs iespējamas vien ar premjerministra nomaiņu. Tā paziņojis bijušais Gruzijas prezidents un pašreizējais Ukrainas Odesas apgabala gubernators Mihails Saakašvili.

Šāds Saakašvili viedoklis izskanēja Minhenes drošības konferences ietvaros, komentējot ASV Valsts sekretāra Džona Kerija teikto, ka sankcijas pret Krieviju paliks spēkā tikmēr, kamēr tiks īstenota Minskas vienošanās par mieru Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus Kerijs akcentēja, ka arī Ukrainai ir jāpilda vienošanās un jāpierāda, ka reformu process uzvarēs korupciju valstī.

Tieši šobrīd Kijevai jāīsteno virkne reformu, lai saņemtu vairāk nekā 17 miljardu dolāru aizdevumu no Starptautiskā Valūtas fonda. Saakašvili norādīja, ka tam ir nepieciešams jauns valdības vadītājs.

Pašreizējais Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks jau pagājušonedēļ brīdināja, ka varētu atkāpties no amata.

Politiskā krīze Ukrainā pastiprinājās pēc tam, kad pagājušo trešdien no amata atkāpās ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrs Aivars Abromavičs, kurš Rietumvalstīs tika slavēts par centieniem mazināt korupciju un virzīt uz priekšu privatizācijas procesu.

Lasi vēl