Ukraina tuvinās Rietumiem – stājas spēkā brīvās tridzniecības līgums ar ES

Komentāri

Vienām durvīm atveroties, kādas citas aizveras. Tā var raksturot situāciju Ukrainā, kas līdz ar jauno gadu ieguvusi brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību, reizē tādu pašu zaudējot ar Krieviju. Vienlaikus Ukraina no šī gada arī kļuvusi par ANO Drošības padomes dalībvalsti.

Brīvās tirdzniecības līgums ir daļa no Asociācijas līguma ar Eiropas Savienību, kas 13. gada nogalē bija aizsākums Maidana kustībai Ukrainā, un tā savukārt noveda pie Viktora Janukoviča režīma krišanas un kara sākšanās ar Krieviju. Ukrainai šis līgums kopš vakardienas pavēris ceļu uz vairāk nekā 500 miljonu iedzīvotāju lielo Eiropas tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tik pat kā atceltas muitas nodevas, nodrošinot brīvu kapitāla un preču plūsmu no Rietumiem. To kā vienu no galvenajiem sasniegumiem savā Vecgada uzrunā izcēla arī Ukrainas prezidents. Tas nepatīk Krievijai, kas baidās no Ukrainas tuvināšanās ar Eiropu un Rietumu preču nonākšanas Krievijā.

Kremļa atbilde bija, jau decembra vidū parakstot embargo Ukrainas preču importam Krievijā, sākot ar 1. janvāri. Abu pušu jau tā saspringtās attiecības vēl vairāk pasliktina gatavošanās tiesvedībai. Maskava grasās iesūdzēt Kijevu par 3 miljardu ASV dolāru neatmaksāšanu līdz noliktajam termiņam – gada beigām. Taču Ukraina negrasās atdot vēl Janukoviča laikā saņemto aizdevumu pavisam 15 miljardu apmērā.

Ukraina paliek pie pozīcijas, ka pirms trim gadiem saņemtais aizdevums ir nevis suverēnas valsts kredīts citai valstij, bet finanšu tirgos veikta transakcija, kas tāpat kā citi privāti aizdevumi restrukturizācijas procesā samazināmi par piekto daļu.

Skaties foto:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl