Komentāri
Ukrainā turpinās militārās mācības; Krievija to uztvērusi kā draudu savai drošībai
FOTO: SCANPIX

Ukrainā turpinās ASV un sabiedroto militāras mācības, kurās piedalās apmēram 1300 karavīru, tai skaitā no vairākām NATO valstīm. Notiekošais radījis bažas Krievijā, kas paziņojusi par plāniem palielināt savu spēku apjomu Krimā. NATO Eiropas spēku komandieris paziņojis, ka alianses sabiedrotajiem ir jābūt gataviem  iespējamam “zaļo cilvēciņu” hibrīd-karam, kāds šobrīd tiek piedzīvots Ukrainas austrumos. 

Militārās mācības, kurām dots nosaukums ”Straujais Trejžuburis”, tiek uzskatītas par apliecinājumu tam, ka alianses dalībvalstis ir gatavas atbalstīt Ukrainu, neiejaucoties tās konfliktā ar prokrieviskajiem separātistiem.

Ikgadējās mācības, kas notiek pie Ukrainas robežas ar Poliju, sākotnēji bija paredzētas jūlijā, taču krīzes dēļ tika atliktas.

Līdz ar ”Straujo Trejžuburi” pirmo reizi Ukrainā ierodas nozīmīgi ASV, citu NATO dalībvalstu, kā arī NATO programmā Partnerattiecības mieram ietilpstošo valstu spēki. Tiek ziņots, ka mācībās piedalās apmēram 200 amerikāņu karavīri, kā arī 1100 karavīri no Baltijas valstīm, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas, Gruzijas, Kanādas un Spānijas.

Pēc mēneša sākumā notikušā samita Velsā, NATO amatpersonas ir fokusējušas uzmanību uz veidiem, kā reaģēt uz maskētām aktivitātēm, kuru nolūks ir uzkurināt krievvalodīgās minoritātes Eiropas austrumos. To šodien apstiprināja NATO spēku komandieris Eiropā, norādot, ka Ukrainā joprojām ieplūst Krievijas bruņojums.

Lai gan oficiāli šobrīd Ukrainas rietumos notiekošās mācības netiek vērtētas kā NATO mācības, Krievija to uztvērusi kā draudu savai drošībai, paužot gatavību pastiprināt savas armijas klātbūtni anektētajā Krimas pussalā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl