Ukrainā tūkstošiem cilvēku piedalās solidaritātes akcijā Es esmu Volnovaha

0 Komentāru
Ukrainā tūkstošiem cilvēku piedalās solidaritātes akcijā Es esmu Volnovaha
(Foto: LETA)

Kijevā un desmitiem citu Ukrainas pilsētu svētdien notikušas plašas solidaritātes akcijas, pieminot civiliedzīvotājus, kas 13.janvārī gāja bojā, raķetei trāpot pasažieru autobusā Doņeckas apgabala Volnovahas pilsētā.

Līdzīgas akcijas sarīkotas arī Harkovā, Nikolajevā, Kramatorskā, Severodoņeckā, Zaporožje, Odesā, Ļvovā, Krivojrogā, Dņetropetrovskā un citās Ukrainas pilsētās, tostarp pašā Volnovahā. Ukrainas mediji vēsta, ka atbalsta pasākumi jau notikuši vai vēl paredzēti arī Parīzē, Maskavā, Londonā, Amsterdamā, Prāgā, Brno, Dublinā, Romā, vairākās ASV un Vācijas pilsētās.

Skaties galeriju!

Mītiņā Kijevā piedalījās Ukrainas prezidents Petro Porošenko, premjers Arsēnijs Jaceņuks un parlamenta deputāti. Kā uzsvēra Porošenko, Ukraina šobrīd ir “tik vienota kā nekad”. Viņš arī izteica pārliecību, ka Ukraina atgūs Donbasu.

Gatavību piedalīties solidaritātes akcijā Es esmu Volnovaha tikai sociālajā tīklā Facebook iepriekš pauduši 10 000 cilvēku. Gājienā no Kijevas Tarasa Ševčenko parka uz Neatkarības laukumu piedalījušies 20 000 cilvēku.

Daudzi akcijas dalībnieki turēja plakātus ar tekstu Je suis Volnovakha vai Es esmu Volnovaha ukraiņu valodā, kurā saredzama atsauce uz starptautisko solidaritātes akciju Je Suis Charlie (Es esmu Šarlī), kas izvērsās pēc asiņainā slaktiņa žurnāla Charlie Hebdo redakcijā.
Kijevas patriarhāta Ukrainas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Filarets svētdien aicināja pasauli pievienoties Ukrainas cīņai pret terorismu.
Tikmēr bijušais Ukrainas kultūras ministrs Jevhēņijs Ņiščuks norādījis, ka šī akcija rīkota, lai pieminētu ne tikai Volnovahas upurus, bet visus karā bojāgājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un kritušos karavīrus.

13.janvārī Volnovahā līdzās pasažieru autobusam sprāga raķete Grad, kuru prokremliskie kaujinieki bija izšāvuši uz netālu esošo Ukrainas spēku kontrolpunktu, nogalinot 12 un ievainojot 18 mierīgos iedzīvotājus.

0 Komentāru