Ukrainā seperātisti aizturējuši Eiropas novērotājus

Komentāri
Ukrainā seperātisti aizturējuši Eiropas novērotājus
Foto avots: Youtube/Today World News

Ukrainā Doņeckas apgabalā pazuduši četri Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji – Dānijas, Igaunijas, Šveices un Turcijas pilsoņi.

EDSO informējusi, ka sakari ar novērotājiem pārtrūkuši pirmdienas vakarā, kad novērotāji bija devušies ierastā patruļā uz austrumiem no Doņeckas. Šorīt saņemts apstiprinājums, ka novērotājus aizturējuši separātisti. Ukrainas varas iestādes aicina Krieviju pieprasīt grupējumiem, kas darbojas Ukrainas austrumos, nekavējoties atbrīvot EDSO dalībniekus

Tikmēr Krievijas atbalstītie bruņotie separātisti, kuri Ukrainas austrumos sagrābuši savā kontrolē Slovjanskas pilsētu, gatavojušies uzspridzināt sērskābes cisternas, vēsta šīs valsts mediji.

Iegūtā informācija liecina, ka bija plānots uzspridzināt sērskābes tvertnes, kas atrodas uzņēmuma “Himprom” teritorijā. Ukrainas drošības spēkiem izdevies laikus uzzināt par šo plānu un aizturēt vienu no iesaistītajiem kaujiniekiem. Viņš apgalvo, ka tvertnes jau esot mīnētas un ka tās gatavojas uzspridzināt, ja Ukrainas drošības spēki sāks uzbrukumu.

Kaujas vakarnakt turpinājušās Ukrainas austrumos. Neoficiāli avoti ziņo par bojā gājušajiem, precīzs to skaits, gan netiek minēts.

Lasi vēl