Ukraina saņēmusi humanitārās palīdzības sūtījumu no Latvijas

0 Komentāru
Ukraina saņēmusi humanitārās palīdzības sūtījumu no Latvijas
epaselect epa04485047 A woman works at the site of her damaged home in Donetsk, Ukraine, 11 November 2014. An alleged Russian military presence on Ukrainian territory drew renewed condemnation as officials in Kiev reported an ever-growing contingent of forces from Moscow in separatist-held areas in eastern Ukraine. EPA/PHOTOMIG (FOTO: LETA)

Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Eiropas Savienības (ES) Humanitārās palīdzības un civilās aizsardzības (ECHO) ģenerāldirektorātu, 11.novembrī, nogādāja Ukrainā humanitāro palīdzību – 9 elektrības ģeneratorus – no Latvijas.

Ukrainas valsts ārkārtas situāciju dienests šos ģeneratorus nogādās uz Doņeckas un Luhanskas apgabalu atbrīvotajiem rajoniem, lai nodrošinātu infrastruktūras atjaunošanu un elektroapgādes nepārtrauktību valsts un pašvaldību iestādēs – galvenokārt tajās, kurās uzturas bērni.

Ukrainas Valsts ārkārtas situāciju dienesta vadītāja vietnieks Vasils Stojeckis pateicās par sniegto tehnisko palīdzību, kas Ukrainai šajā grūtajā laikā ir ārkārtīgi svarīga.

Humanitārās palīdzības ekspertu grupa no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, Ukrainā uzturēsies līdz 13.novembrim. ES dalībvalstu eksperti palīdz Ukrainas atbildīgajiem dienestiem novērtēt tehniskās un institucionālās spējas izveidotajās pagaidu pārvietoto personu pagaidu izmitināšanas vietās, kā arī apzināt vajadzības, kas nepieciešamas, gatavojoties ziemas periodam.

25.oktobrī Latvijas Republikas Ministru kabinets lēma par humanitārās palīdzības sniegšanu Ukrainai, nosūtot 9 elektroģeneratorus par kopējo summu vairāk nekā 45 000 eiro apmērā.

0 Komentāru