Ukrainā pamiera laikā turpinās apšaudes

Komentāri

Par spīti pamieram Ukrainas austrumos arī šodien, 27. februārī, turpinājās apšaudes, kurās bojā gāja 3 ukraiņu karavīri. Vienlaikus Ukrainas armija šodien turpināja smagā bruņojuma atvilkšanu no frontes līnijas.

Smagā bruņojuma atvilkšanu no frontes līnijas Ukrainas armija sāka vakar. Šodien šis process tika intensīvi turpināts. Šobrīd pārsvarā tiek atvilkti viena veida ieroči – 100 milimetru lielgabali.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šodien mēs esam liecinieki smago ieroču atvilkšanai līdz tām robežām, kas noteiktas saskaņā ar Minskas vienošanos,” stāsta Ukrainas armijas ģenerālštāba pārstāvis Vladislavs Seļezņevs.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko tikmēr paziņojis, ka ieroču atvilkšanas process tiek veikts, lai pārbaudītu, vai miera plāns ar Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem darbosies. Viņš arī brīdinājis, ka vajadzības gadījumā ieročus izvietos agrākajās pozīcijās.

Foto: LETA

Foto: LETA

Petro Porošenko:
Pat visoptimistiskākā scenārija gadījumā, ja tiek sasniegts pamiers, kas pavērs politisku risinājumu ilgstošam mieram, militārie draudi no austrumiem joprojām būs aktuāli un prasīs konstantu rīcību valsts aizsardzības spēku stiprināšanai.

Ukrainas armija gan ziņo, ka separātisti trauslo pamieru nepārtraukti pārkāpj. Pēdējo 24 stundu laikā nogalināti trīs Ukrainas karavīri. Tiesa gan lielākajā daļā frontes līnijas kaujas esot pārtrauktas. Apšaudes turpinoties vien ciemos ap Doņeckas lidostas drupām.
Prokrieviskie spēki tikmēr paziņojuši, ka tie savus smagos ieročus atvelk jau vairāku dienu garumā, un ka šo procesu uzrauga Eiropas Drošības un sadarbības padome.

Jāpiebilst, ka par pamiera vienošanos Ukrainā ārkārtas sēdi šovakar rīko ANO drošības padome.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl