Ukrainā notriekta “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna

Komentāri

Virs Ukrainas austrumiem, kurus kopš aprīļa sagrābuši prokrieviskie separātisti, ceturtdien tika notriekta lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas atradusies ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru, vēsta Ukrainas amatpersonas un mediji. 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi, kas atradās lidmašīnā, gājuši bojā.

Sakari ar lidmašīnu “Boeing 777”, kas atradusies 10 tūkst. metru augstumā virs Ukrainas teritorijas starptautisko lidojumu koridorā, pazuduši plkst.16.20. Lidmašīna esot nogāzusies Hraboves apkārtnē netālu no Krievijas robežas.

Lidsabiedrība “Malaysia Airlines” pavēstīja, ka tā netālu no Ukrainas “pazaudējusi kontaktu” ar savu lidmašīnu. Bojāgājušo vidū ir vairāk nekā 250 Eiropas Savienības pilsoņu, pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra padomnieks Oleksandrs Daņiļuks.

Ziņas par aviokatastrofu apstiprinājis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. Viņš paziņojis, ka teroristi virs Torezas, Doņeckas apgabalā, notriekuši “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnu.

“Tikko teroristi pie Torezas no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa “Buk” notriekuši reisa Kualalumpura-Amsterdama civilo lidmašīnu,” Geraščenko pavēstīja sociālajā tīklā “Facebook”. “Šodien no rīta vietējie patrioti piefiksējuši šī kompleksa pārvietošanos no Torezas uz Sņižni.”

Ukrainas Drošības dienests (UDD) ceturtdien pārtvēris promaskavisko kaujinieku telefonsarunu, kurā viņi apspriež pasažieru lidmašīnas notriekšanu. UDD video ar pārtvertās sarunas ierakstu publicējis tīmeklī.

Pēdējo dienu laikā Ukrainas austrumos notriektas Ukrainas Bruņoto spēku lidmašīnas “An-26” un “Su-25”. Tiek ziņots, ka avarējušās lidmašīnas maršruts bijis netālu no Ukrainas gaisa spēku transporta lidmašīnas “IL-76” maršruta. Izskanējuši pieņēmumi, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki mēģinājuši trāpīt šai lidmašīnai, kas transportējusi kravu pie robežas bloķētajām ukraiņu vienībām, taču viņu palaistā raķete ķērusi pasažieru lidmašīnu.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko aicinājis izveidot valsts komisiju, kas izmeklētu lidmašīnas katastrofas apstākļus, iesaistot tajā Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) un citu starptautisko struktūru ekspertus, kā arī Nīderlandes un Malaizijas pārstāvjus, paziņojis prezidenta preses dienests.

Ukrainas valsts vārdā Porošenko izteicis dziļu līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

Lidmašīnas notriekšanu viņš nodēvējis par teroraktu.

“Porošenko par notriekto lidmašīnu: tas nav ne incidents, ne katastrofa, bet terorakts,” tviterī pavēstīja prezidenta preses sekretārs Svjatoslavs Cegolko.

Promaskavisko kaujinieku grupējuma “Doņeckas tautas republika” pirmās vienības jau nokļuvušas līdz notriektajai lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnai, pavēstīja grupējuma “vicepremjers” Andrejs Purgins.

“Zemessargu vienības jau ir uz vietas. Jau ziņoja, ka pasažieru vidū ir daudz bojāgājušo, arī bērni,” ziņu aģentūrai “Interfax” pavēstīja Purgins.

Atbilstoši viņa teiktajam lidmašīnas “melnās kastes” tiks nodotas Maskavai ekspertīzes veikšanai.

Žurnālists Jurijs Butusovs, atsaucoties uz informācijas avotu Ukrainas Ģenerālštābā, pavēstījis, ka Malaizijas lidmašīnu notriekušo raķeti izšāvuši Krievijas pretgaisa aizsardzības spēki. “Raķetes izšaušanu uz aviolaineri “Boeing-777″ veica Krievijas pretgaisa aizsardzības spēki no pierobežas rajona vai arī no nulles atzīmes pie Ukrainas robežas,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta žurnālists.

“Tas pavisam noteikti ir Krievijas zenītraķešu komplekss. Visdrīzāk, tas ir “S-300” vai arī “Buk”. Laineris lidoja vairāk nekā 10 000 metru augstumā. Pārnēsājamo zenītraķešu kompleksi tik augstu neaizsniedz. Ukrainai Doņeckas rajonā nav nekādu tālās darbības pretgaisa aizsardzības līdzekļu. Šādi līdzekļi nav arī teroristiem,” norādīja Butusovs.

Zenītraķešu kompleksi “Buk” ir Austrumukrainas promaskavisko kaujinieku bruņojumā, telekanāla “Hromadskoe” ēterā, komentējot Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Doņeckas apgabalā, sacīja Ukrainas Bruņoto spēku atvaļinātais pulkvedis Volodimirs Meščerjakovs, vienlaikus pieļaujot, ka raķete, iespējams, izšauta no Krievijas teritorijas.

Atbilstoši ASV Nacionālās drošības padomes, Centrālās izlūkošanas pārvaldes un Pentagona mākslīgo zemes pavadoņu datiem Doņeckas apgabalā, Ukrainā, lidsabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnu notriekusī raķete izšauta no Krievijas teritorijas, pavēstīja Vašingtonas oficiālais pārstāvis, ziņo Ukrainas tīmekļa vietne NBN.

Vienlaikus no promaskavisko kaujinieku grupējuma “Doņeckas tautas republika” tvitera konta sākuši pazust ieraksti, ka viņu bruņojumā ir zenītraķešu kompleksi “Buk”, kā arī to fotogrāfijas.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses pārstāvis Andrijs Lisenko gan sacīja, ka promaskavisko kaujinieku bruņojumā ir zenītraķešu kompleksi, ar kuriem var notriekt lidmašīnas lielā augstumā.

“Mums ir informācija, ka Ukrainas teritorijā iekļuvušas zināmas iekārtas, ar kurām ir iespējams notriekt lidmašīnas lielā augstumā. To vidū bija arī iekārta “Buk”,” sacīja Lisenko.

Ukrainas drošības spēki pieliek lielas pūles, lai šos ieročus iznīcinātu, viņš uzsvēra.

“Mēs saprotam, ka tie ir ļoti nopietni ieroči, un viss, kas būs atkarīgas no mūsu izlūkdienesta un mūsu aviācijas, tiks darīts, lai šos kompleksus iznīcinātu,” norādīja Lisenko.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Austrumukrainas promaskavisko kaujinieku līderis Igors Girkins ceturtdien paziņoja, ka viņa karotāji Torezas apkaimē, Doņeckas apgabalā, notriekuši lidmašīnu, kas, atbilstoši viņa teiktajam, esot “An-26”. “Torezas apkaimē tikko notriekta lidmašīna “An-26”, mētājas kaut kur pie šahtas “Progress”. Brīdinājām taču – “mūsu debesīs” nelidot. Un, lūk, kārtējais “putniņu krišanas” video pierādījums,” ciniski piebilda kaujinieku līderis.

“Putniņš nokrita aiz terikona, dzīvojamo sektoru neaizskāra. Mierīgie iedzīvotāji nav cietuši,” norādīja Girkins. Esot notriekta arī vēl viena cita lidmašīna, domājams, “Su”, piebilda kaujinieku līderis.

Viņa paziņojums sociālajos tīklos parādījies ap plkst.16.50 jeb pusstundu pēc tam, kad pazuda sakari ar pasažieru lidmašīnu.

5.jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem – Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl