Ukrainā nojaukti visi ļeņinekļi

Komentāri
Ukrainā nojaukti visi ļeņinekļi
Ukrainā nojaukti visi ļeņinekļi. (Foto: LETA/AP)

Ukrainas valdības kontrolētajā valsts teritorijā vairs nav palicis neviens Ļeņina piemineklis, intervijā tīmekļa medijam “Liga.net” apliecināja Ukrainas Nacionālās piemiņas institūta direktors Volodimirs Vjatrovičs.

Valsts dekomunizācijas procesa ietvaros “demontēti 2389 pieminekļi, no tiem 1320 ir Ļeņina pieminekļi”, sacīja amatpersona. “Atbilstoši mūsu informācijai pilsētās Ukrainas kontrolētajā teritorijā Ļeņina pieminekļu vairs nav.”

Kopumā Ukrainas dekomunizācijas process ir gandrīz vai pabeigts, atzina Vjatrovičs.

Ir pārdēvēti 52 000 ielu, 987 apdzīvotas vietas, arī 32 pilsētas, kas bija nosauktas PSRS partijas un valsts darbinieku, kā arī komunistu režīmam svarīgu notikumu vārdos.

Līdzšinējos nosaukumus saglabājuši tika Dņepropetrovskas un Kirovhradas apgabali. To pārdēvēšanai ir nepieciešamas izmaiņas konstitūcijā, viņš piebilda.

“Dekomunizācijā svarīgs ir ne tikai rezultāts, lai no Ukrainas kartes, no ielām un laukumiem pazustu visi “ļeņini” un “dzeržinski”. Svarīgs ir process. Lai cilvēki iemācītos pastāvīgi formulēt kaut kādas prasības, apvienoties un tās aizstāvēt,” skaidroja Vjatrovičs.

Dekomunizācija ir arī nacionālās drošības jautājums, rezumēja amatpersona.

Lasi vēl