Ukrainā nogāžoties Gaisa spēku lidmašīnai, gājuši bojā 25 cilvēki

Pievienot komentāru
Ukrainā nogāžoties Gaisa spēku lidmašīnai, gājuši bojā 25 cilvēki
REUTERS/SCANPIX

Ukrainas austrumos piektdienas vakarā nogāzās šīs valsts Gaisa spēku lidmašīna “An-26”, un tās katastrofā gājuši bojā 25 cilvēki,  bet divi izdzīvojuši, paziņoja civilās aizsardzības pārvalde Kijevā.

Lidmašīna nogāzās Harkovas apgabala Čuhujivas pilsētā, gatavojoties nolaisties šīs pilsētas lidostā. Katastrofas vietā tika atrasti un izglābti abi izdzīvojušie, kas esot izlēkuši no lidmašīnas un bija nopietni ievainoti.

Tiek uzskatīts, ka lidmašīnā bija pavisam 27 cilvēki – septiņi apkalpes locekļi un 20 Harkovas Nacionālās Gaisa spēku universitātes studenti.

Sākotnēji bija ziņots par 28 cilvēkiem lidmašīnā, bet vēlāk tika noskaidrots, ka viens students nebija ieradies uz šo lidojumu. Sākumā bija arī ziņots par vismaz 22 bojāgājušajiem, bet pēc tam viņu skaits tika precizēts.

Sociālajos medijos ievietotās fotogrāfijās bija redzams tumsā degošs lidmašīnas vraks.

Harkovas apgabala gubernators Aleksijs Kučera apstiprināja, ka avārijā ir izdzīvojušie un bojāgājušie, un paziņoja, ka viņš dodas uz notikuma vietu. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis solīja to apmeklēt sestdien.

Ziņu par katastrofu, kas notikusi mācību lidojuma laikā, apstiprināja arī Ukrainas Bruņotie spēki. Tās cēlonis vēl nav noskaidrots, bet Kučera sacīja, ka viens no lidmašīnas dzinējiem bija sabojājies.

Katastrofas vieta atrodas apmēram 40 kilometrus no Krievijas robežas Ukrainas austrumos, bet ārpus tur notiekošās karadarbības zonas.

Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žozeps Borreljs, kurš šonedēļ pirmoreiz bija apmeklējis Ukrainu, esot šajā amatā, tviterī izteica līdzjūtību katastrofas upuru ģimenēm un Ukrainas prezidentam.