Komentāri
Ukraina lūgs Latviju iesaistīties kā trešajai pusei lietās pret Krieviju ECT
Foto: LETA

Ukraina oficiāli vērsīsies pie Latvijas valdības ar priekšlikumu iesaistīties kā trešajai pusei trīs lietās, ko Ukraina ierosinājusi pret Krieviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), pirmdien paziņojusi Ukrainas Tieslietu ministrija.

Ukrainas tieslietu ministrs Pavlo Petrenko par to paziņoja, tiekoties ar Latvijas tieslietu ministra Gaida Bērziņa vadīto delegāciju, kas ieradusies vizītē Ukrainā.

“Mums tas ir ļoti svarīgi, jo tas ir nopietns politisks vēstījums, ka Eiropa un Eiropas Savienība neatstāj mūs vienus ar Krieviju, tostarp tiesas procesos,” norādīja Petrenko.

Bērziņš no savas puses norādīja, ka neredz šķēršļus Latvijas dalībai šajā procesā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa izskata trīs Ukrainas ierosinātas lietas pret Krieviju – par Krimas aneksiju, ukraiņu bērnu nolaupīšanu un pārvešanu pāri robežai uz Krieviju un par Krievijas aizliegumu tatāru līderim Mustafam Džemiļevam iebraukt Krimā.

Bērziņš personīgi tiksies ar ārlietu ministru, lai apspriestu Latvijas iespējas sekmēt cilvēktiesību ievērošanu Ukrainā. “Tas ir mūsu pienākums, ne tikai kā Eiropas Savienības dalībvalstij, Ukrainas kaimiņvalstij, bet kā tiesiskuma aizstāvjiem nepieļaut cilvēku pazemojumus, diskrimināciju un genocīdu, ko Krievija īsteno prettiesiskajā karadarbībā pret Ukrainas iedzīvotājiem”, savu nostāju pauda ministrs.

Viņš atgādināja, ka Latviju ECT pārstāv Ministru kabineta pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, ko nodrošina Ārlietu ministrija.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Latvija no Ukrainas vēl nav saņēmusi lūgumu kā trešajai pusei iesaistīties Ukrainas ierosinātajās lietās pret Krieviju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl