Ukraina līdzās robežai ar Piedņestru rok ierakumus

0 Komentāru
Ukraina līdzās robežai ar Piedņestru rok ierakumus
FOTO: SCANPIX

Ukrainas atbildīgo struktūru darbinieki līdzās robežai ar Moldovas separātisko Piedņestras reģionu, kur ir izvietots Krievijas karaspēks, rok ierakumus, tranšejas un būvbedres, trešdien pavēstīja Vinnicas apgabala Ārkārtas situāciju valsts dienesta amatpersonas, norādot, ka to kopējais garums jau sasniedz desmit kilometrus.

Šo inženiernocietinājumu galvenais uzdevums ir nepieļaut, ka Ukrainas teritorijā no Piedņestras iekļūst smagā tehnika un bruņojums. “Darbi turpinās katru dienu visos laikapstākļos,” pavēstīja dienestā.

Robežas nostiprināšana ar Piedņestru turpinās kopš augusta.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru