Ukrainā kritiku izpelnās iecere likt kareivēm militārajā parādē maršēt augstpapēžu kurpēs

3 komentāri
Ukrainā kritiku izpelnās iecere likt kareivēm militārajā parādē maršēt augstpapēžu kurpēs
Ilustratīvs foto. (NIKOLETA VUKOVIC/SCANPIX)

Ukrainas Aizsardzības ministrija izpelnījusies kritiku par ieceri likt armijā dienējošām sievietēm militārās parādes laikā maršēt augstpapēžu kurpēs nevis armijas zābakos.

Opozīcijas deputāte Irina Geraščenko nodēvēja ministrijas ieceri par seksismu.

Ukraina gatavojas militārajai parādei 24.augustā. Šajā dienā pirms 30 gadiem Ukrainas PSR Augstākā padome nobalsoja par Ukrainas neatkarības pasludināšanu no PSRS.

Lai gan Aizsardzības ministrija skaidroja, ka augstpapēžu kurpes ir daļa no sieviešu formastērpa armijā, daudzi ir sašutuši par šo ieceri, un vairāki deputāti aicinājuši aizsardzības ministru Andriju Taranu atvainoties.

“Stāsts par parādi augstpapēžu kurpēs ir īsts negods,” sociālajā tīklā “Facebook” norādīja žurnālists Vitālijs Portnikovs, piebilstot, ka dažām amatpersonām ir viduslaiku domāšana.

Geraščenko sacīja, ka sākotnēji noturējusi par joku fotogrāfijas, kurās kareives redzamas trenējamiem parādei melnās augstpapēžu kurpēs un kaujas formas tērpa biksēs. Politiķe pauda viedokli, ka tas ir seksism, nevis vienlīdzība, un pauda neizpratni, kādēļ ministrijas skatījumā augstpapēžu kurpes ir svarīgākas par speciāli sievietēm pielāgotu bruņuvestu izstrādāšanu.

Parlamenta spīkera vietniece Olena Kondratjuka norādīja, ka konfliktā Austrumukrainā cīnījušās vairāk nekā 13 500 sievietes. Ukrainas bruņotajos spēkos pašreiz dien vairāk nekā 31 000 sieviešu, no kurām vairāk nekā 4000 ir virsnieka pakāpe.

3 komentāri