Ukraina, ES un ASV nosoda vēlēšanas Austrumukrainā

0 Komentāru
Ukraina, ES un ASV nosoda vēlēšanas Austrumukrainā
epa04473755 Members of an electoral commission empty a ballot box to count the ballots at the end of elections at polling station in Donetsk, Ukraine, 02 November 2014. The two separatist entities in eastern Ukraine were holding controversial votes on 02 November to elect leaders and parliamentary assemblies. The self-proclaimed People's Republics of Donetsk and Luhansk are staging the polls despite ongoing fighting in some of the territories they control. The European Union and the United States have called the votes illegitimate, while Russia is the only country that has publicly promised to recognize them. EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO (FOTO: LETA)

Ukraina, Eiropas Savienība (ES) un ASV nosodījušas promaskavisko separātistu sarīkotās vēlēšanas Austrumukrainā.  Balsojumi Doņeckas un Luhanskas pašpasludinātajās republikās ir nelegāli un neleģitīmi un Eiropas Savienība tos neatzīs, tā šodien paziņoja Brisele.

Kā jau tika prognozēts iepriekš, par tā dēvētās Doņeckas tautas republikas vadītāju vakar ievēlēts Aleksandrs Zaharčenko.

Separātistu līderis norādījis, ka pretstatā Rietumvalstu un Ukrainas viedoklim, vēlēšanas ir saskaņā ar Minskā panākto pamiera vienošanos.

Tikmēr ES pārbauda informāciju, ka pēc pseidovēlēšanām Luhanskas un Doņeckas tautas republikās Ukrainas teritorijā iebraukuši Krievijas bruņotie spēki.

Šīs nedēļas laikā ES  dalībvalstis plānojušas apspriest arī to, vai noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju, kas paudusi gatavību atzīt Austrumukrainā notikušo vēlēšanu rezultātus.

0 Komentāru