Ukraina Eiropas basketbola čempionātu nerīkos; to varētu darīt Latvija

0 Komentāru
Ukraina Eiropas basketbola čempionātu nerīkos; to varētu darīt Latvija
Foto: Freeimages.com

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) valdes sēdē nolemts Eiropas 2015.gada vīriešu čempionāta finālturnīru no Ukrainas pārcelt uz citu vietu. Tuvākajās dienās tiks izsludināts konkurss uz sacensību rīkošanas tiesībām ar pieteikšanās termiņu līdz 31.jūlijam, iespēju pieteikties pašlaik apsverot arī Latvijai, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Ukrainā valdošās nestabilās situācijas dēļ neskaidrības par turnīra norisi šajā valstī bijušas jau ilgāku laiku. Kā potenciālo palīgu sacensību rīkošanā sevi neoficiāli jau laikus pieteica arī Latvija, bet lēmumu par turnīra pārcelšanu no Ukrainas pieņēmusi jaunā “FIBA Europe” valde, kurā maijā tika iebalsots arī LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Nedēļas sākumā “FIBA Europe” jaunais prezidents Turgajs Demirels un ģenerālsekretārs Kamils Novāks viesojās Ukrainā, kur tikās ar valsts premjerministru Arsēniju Jaceņuku un vietējās basketbola federācijas vadītāju Aleksandru Volkovu. Pārrunājot Ukrainas iespējas pēc 14 mēnešiem uzņemt 24 Eiropas labākās basketbola izlases, “FIBA Europe” vadītāji secināja, ka politiskās krīzes un Ukrainas austrumos notiekošo militāro sadursmju dēļ kvalitatīva sagatavošanās čempionātam un sacensību normāla norise ir ļoti nopietni apdraudēta.

Pēc šāda valdes lēmuma kā kompensācija Ukrainai garantēta priekšroka, izraugoties 2017.gada Eiropas čempionāta rīkotājus.

Izraugoties 2015.gada čempionāta finālturnīra norises vietu, “FIBA Europe” pieļauj gan visa čempionāta norisi vienā valstī, gan grupu turnīru sarīkošanu četrās valstīs, no kurām vienā notiktu arī izslēgšanas spēles. Nolemts turpmāk nerīkot otrā posma turnīrus, uzreiz pēc grupu turnīriem sākot izslēgšanas spēles ar 16 komandu līdzdalību.

Interesi par visa finālturnīra vai tā daļas sarīkošanu izrādījušas 16 valstu basketbola organizācijas, ieskaitot LBS. Lēmums par LBS līdzdalību konkursā uz rīkošanas tiesībām tiks pieņemts pēc iepazīšanās ar visiem konkursa noteikumiem.

Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīrā startēs 24 komandas. Tiesības spēlēt finālturnīrā jau ir pasaules čempionāta dalībniecēm Francijas, Lietuvas, Spānijas, Horvātijas, Slovēnijas, Ukrainas, Serbijas, Grieķijas, Turcijas un Somijas izlasēm, kā arī kvalifikācijas pirmās kārtas uzvarētājai Igaunijas komandai. Pārējās 13 finālturnīra dalībnieces tiks noskaidrotas kvalifikācijas turnīrā, kas notiks augustā. Šajās sacensībās startēs arī Latvija.

Paredzams, ka finālturnīra rīkotāji tiks izraudzīti augusta beigās pēc kvalifikācijas turnīra finiša. Tās valstis, kuras nebūs izcīnījušas ceļazīmi uz finālturnīru, no konkursa dalībnieku vidus tiks izslēgtas.

Iepriekš LBS, kā arī Lietuvas, Igaunijas un Somijas federācijas kopīgā vēstulē FIBA apliecinājušas vēlmi rīkot Pasaules kausa izcīņas finālturnīru vīriešu komandām 2019. vai 2023.gadā. Nākamajā kārtā pretendenti tiks iepazīstināti ar organizatoriskajām un finansiālajām prasībām.

Tāpat iepriekš Šneps bija uzsvēris, ka Latvijas puse ar cerībām raugās arī uz iespēju 2017.gadā kopīgi ar vienu vai abām pārējām Baltijas valstīm uzņemt Eiropas čempionāta finālturnīru basketbolā vīriešiem.

0 Komentāru