Ukrainā demontē Ļeņina statujas

Komentāri

Maskotu cilvēku grupas Ukrainas austrumos naktī uz sestdienu demontējušas vairākus pieminekļus boļševiku noziedzīgā režīma pirmajam vadonim Ļeņinam.

Divi no pieminekļiem demontēti Harkovas augstākajās mācību iestādēs, un videoieraksti, kuros redzamas boļševiku elka gāšanas ainas, ievietoti tīmekļa vietnē YouTube. Pirms nedēļas Ukrainas parlaments apstiprināja likumprojektu, kas aizliedz komunistu un nacistu simbolus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan Ukrainas prezidents Petro Porošenko vēl nav parakstījis šo likumprojektu un tas nav stājies spēkā, daudzi ukraiņi jau sākuši atbrīvošanos no komunistiskās pagātnes paliekām.

Piektdien Staņičnoluhanskē, kas atrodas Luhanskas apgabalā, kura teritoriju daļēji sagrābušas Krievijas apbruņotās teroristu bandas, tur joprojām esošais Ļeņina piemineklis sākotnēji tika nokrāsots Ukrainas karoga dzelteni-zilajās krāsās, bet pēc tam arī šis monuments tika nogāzts.

Foto

“Rajona administrācijas personāls no rīta ieradās uz darbu un atrada Ļeņinu horizontālā stāvoklī,” teikts gubernatora Genādija Moskaļa izplatītajā paziņojumā. “Protams, pasaules proletariāta varonis nevarēja paciest savu aptraipīšanu ar Ukrainas nacionālajām krāsām un nolēma atstāt pjedestālu, taču paklupa un nokrita.”

Arī teroristu un krievu algotņu daļēji sagrābtajā Doņeckas apgabalā esošajā Kramatorskā nezināmi cilvēki piektdien, izmantojot troses, nogāza vieno no boļševiku elku tēliem.

Tikmēr Maskavas atbalstītie teroristi okupētajā Novoazovskā piektdien no jauna uzslēja pērn demontēto Ļeņina statuju.

Lasi vēl