Komentāri
Ukrainā bažas par pretterorisma operācijas aktīvās fāzes atsākšanos
FOTO: LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko draudējis atcelt septembrī Minskā noslēgto pamiera vienošanos. Lai gan pašā Donbasā lielas pretenzijas lēmumam nav, sakot, ka pamiers tā īsti nekad nebija iestājies, citi bažījas par pretterorisma operācijas aktīvās fāzes atsākšanos.

Porošenko jau ir pavēlējis, jauna uzbrukuma gadījumam, armijai sākt pārdislocēties uz galvenajām dienvidu un austrumu pilsētām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

20.septembrī Minskā Ukrainas varas iestādes un prokrieviskie separātisti noslēdza pamiera vienošanos, kas paredzēja kaujinieku kontrolētajiem reģioniem ierobežotu autonomiju apmaiņā pret uguns pārtraukšanu un palikšanu Ukrainas sastāvā.

Autonomija tika piedāvāta, lai vairotu atbalstu miera līgumam, bet svētdien aizvadītās “vēlēšanas” pakļāvušas riskam visu miera procesu un ievērojami pasliktinājušas situāciju Donbasā, paziņoja Petro Porošenko.

“Šīs pseidovēlēšanas ir smags 5.septembra Minskas protokola pārkāpums. Minskas protokols paredzēja vietējās vēlēšanas tikai un vienīgi pēc Ukrainas likuma. Mēs šādu iespēju devām. Taču otrā novembra vēlēšanu farss pakļāvuša riskam miera procesu, ko mēs ar tik lielām pūlēm bijām iesākuši,” norāda Ukrainas prezidents.

Kijevas varasiestādes bija plānojušas ļaut seperātistiem rīkot vēlēšanas decembrī. Taču Donbass nolēma tās rīkot agrāk. Par uzvarētājiem sevi pasludināja abi prokrieviskie separātistu līderi. Aleksandrs Zaharčenko šodien nodeva svinīgo zvērestu.

Dokuments par Donbasa īpašā statusa atcelšanu ir iesniegts izskatīšanai Ukrainas Augstākajā radā. Atsevišķi eksperti min, ka tā atcelšana būtu tikai simbolisks lēmums, jo pašpasludināto apgabalu vadība jau iepriekš sacīja, ka Kijevas vienpersoniski pieņemtie likumi kaujinieku kontrolētajās teritorijās nedarbojas.

Iepriekš izskanēja bažas arī par to, ka Donbasa īpašā statusa atcelšana varētu nozīmēt arī pretterorisma operācijas aktīvās fāzes atsākšanu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl