Ukrainā svin neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu

0 Komentāru
Ukrainā svin neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu
AP/SCANPIX

Ukrainā 24. augustā svin neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu. Uzrunājot ārvalstu kolēģus starptautiskajā Krimas platformā, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka darīs visu iespējamo, lai atgrieztu Krimu, lai Krima kopā ar Ukrainu kļūtu par Eiropas daļu, vēsta ”900 sekundes”.

Vienlaikus Zelenskis mudināja starptautiskos sabiedrotos atbalstīt šos centienus. Tāpat Ukrainas prezidents aicina starptautisko sabiedrību izdarīt skaidrāku spiedienu uz Krieviju, kas 2014. gadā okupēja Ukrainai piederošās teritorijas un izvērsa asiņainu karadarbību valsts austrumos.

Volodimirs Zelenskis, Ukrainas prezidents

“Krievijas nelikumīgās Krimas aneksijas neatzīšana, ietver apņemšanos apsvērt papildu politisku un diplomātisku sankciju noteikšanu Krievijai un apvienot visas starptautiskās sabiedrības centienus nodrošināt stabilitāti Melnās jūras reģionā. Tas nav tikai Ukrainas, tas ir visa reģiona drošības jautājums.”

Pēc gandrīz 30 gadiem neatkarībā Ukrainā joprojām par neatkarību ir jācīnās un jālūdz gan politisks, gan finansiāls atbalsts. Krievijas finansētie separātisti turpina kontrolēt Doņeckas un Luhanskas teritorijas. Kopš 2014. gada Ukrainas austrumos miruši vairāk nekā 13 000 cilvēku.

Pieklusinātāk nekā ierasts, bet neatkarības svētki – joprojām kara ēnā – Ukrainā 24. augustā tiks atzīmēti ar svinībām un militāro parādi.

0 Komentāru