Ukraina svin 26. gadadienu kopš neatkarības atgūšanas

1 komentārs

Ukrainā šodien ar plašu parādi svin valsts Neatkarības dienu. Pirms 26 gadiem Ukrainas Augstākā padome pieņēma Neatkarības deklarāciju. ASV aizsardzības ministrs Kijevā akcentēja Ukrainas suverenitātes nozīmīgumu un nepieciešamību to atbalstīt ar visiem spēkiem.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko savā Neatkarības svētku uzrunā pieminēja ne vien vēsturiskos notikumus, bet arī mūslaiku Krimas aneksiju. Krievijas spēku iesaistīšanos karadarbībā Ukrainā viņš salīdzināja ar nacistiskās Vācijas līdera Ādolfa Hitlera darbībām.

Porošenko arī uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā Ukraina ir gatava stingrai militārai atbildei agresoram, taču prioritāte ir mierīgs, diplomātisks un likumā balstīts ceļš, lai atgūtu Donbasu un Krimu. Prezidents arī pauž cerību, ka strauji augošā ekonomika ir ne vien drauds Krievijai, bet arī liels solis, lai pietuvotos Eiropas Savienībai un NATO.

“Mēs atjaunojām IKP pieaugumu un prognozes ir pozitīvas. Tas rada iespējas pakāpeniski atjaunot ukraiņu dzīves līmeni. Par to, ka pats sliktākais, pats grūtākais, pats mokošākais jau ir aiz muguras, var runāt diezgan droši. Tikai ar vienu atrunu – mēs nezinām, kas ir galvā tam, kurš sēž aiz apmales un sūta mums tos, par kuriem pats saka, ka viņu tur nav! Krievija vispār nekādu Ukrainu neuztver, tāpēc Kremļa laboratorijās izgudro kaut kādu Jaunkrieviju un pavisam nesen pasludina Mazkrieviju,” teica Porošenko.

Prezidents arī atkārtoti uzsvēra, ka sankcijas pret Krieviju ir vienīgais veids, kā Krieviju paturēt pie sarunu galda. Ja nebūtu sankciju, tad Krievijas tanki būtu daudz dziļāk Eiropā. Uz parādi ieradies arī ASV Aizsardzības ministrs Džeimss Matiss. Viņš apliecināja, ka arī Trampa administrācija atbalsta Ukrainu un uzturēs spēkā sankcijas.

“ASV ir kopā ar Ukrainu! Mēs jūs atbalstām ne vien draudu gadījumā, bet arī lai aizsargātu jūsu teritoriālo neatkarību. Ar starptautiskajām tiesībām un kārtību, mēs nepieņemam un nepieņemsim Krievijas agresiju Krimā! Mēs zinām, ka viņi grib pārveidot Eiropas robežas ar spēku, apslāpējot brīvas un suverēnas Eiropas valstis,” sacīja Matiss.

Pagaidām ASV vēl nav pieņēmusi oficiālu gala lēmumu par ieroču piegādēm Ukrainai, taču ASV novirzīs militārās iekārtas Ukrainai 175 miljonu dolāru vērtībā. Ukrainas Neatkarības svinības apmeklēja arī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Svētkus Kijevas centrā izbojāja sprādziens, kurā cietuši divi cilvēki. Par notikušo pagaidām nav sīkākas informācijas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl