Komentāri

Ukrainas austrumu pilsētas Doņeckas centrā šodien sprāga artilērijas šāviņi. Tur atsākās apšaudes starp valdības spēkiem un pro-krieviskajiem kaujiniekiem, kas joprojām  tur pilsētu savā kontrolē. Tikmēr pretrunīgi vērtētais Krievijas konvojs ar palīdzības kravu 40 kilometrus no Ukrainas robežas apstājies.

Ukrainas valdības spēkiem savelkot cilpu ap atlikušajām separātistu kaujinieku vienībām, Doņeckas centrs ceturtdien, 14.augustā nokļuva artilērijas ugunīs, liekot biroju darbiniekiem un iedzīvotājiem panikā pamest savas darbavietas un mitekļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nav skaidrs, kurš tos raidīja, taču divi šāviņi sprāga vien 200 metrus no greznās Radison Park Inn viesnīcas. Logu stikliem šķīstot, vēl viens šāviņš trāpīja kādas dzīvojamās ēkas trešajā stāvā. Vismaz viens cilvēks gājis bojā, taču kopējais upuru skaits nav zināms.

Tikmēr netālu no Ukrainas robežas šodien piestājis konvojs ar palīdzības kravu no Krievijas. 280 kravas automašīnās, saskaņā ar Krievijas teikto atrodas ūdens, bērnu pārtika un cita veida humānā palīdzība.

Kijeva paziņojusi, ka šis konvojs, ko apsargā Krievijas armijas helikopteri, nevarēs šķērsot robežu pirms Ukrainas amatpersonas nebūs pārbaudījušas tā kravu. Gan Ukraina gan Rietumvalstis bažījas, ka humānās palīdzības konvojs varētu būt aizsegs Krievijas iebrukumam un tieši Maskava ir vainojama bēdīgajā situācijā, kādā nonākuši Ukrainas austrumdaļas iedzīvotāji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl