Ukrainā asiņainās apšaudēs dzīvību zaudējuši vismaz trīs civiliedzīvotāji

0 Komentāru
Ukrainā asiņainās apšaudēs dzīvību zaudējuši vismaz trīs civiliedzīvotāji
FOTO: SCANPIX

Ukrainas austrumos turpinās karadarbība. Apšaudēs separātistu bastionā Doņeckā šodien par konflikta upuriem kļuva vismaz trīs civiliedzīvotāji.

Šāvienu troksnis Doņeckā ir kļuvis par ikdienu. Tikpat skumjš ir fakts, ka ik dienu konflikts prasa arvien jaunus upurus mierīgo iedzīvotāju vidū. Pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas pārstāvji šodien informēja, ka pēdējās diennakts laikā Doņeckā gājuši bojā septiņi, bet netālajā Horlivkā – četri civiliedzīvotāji.

Pagājušonedēļ sāktā separātistu ofensīva ir pārvilkusi svītru trauslajam un bieži pārkāptajam pamieram, kas tika panākts pērn. Krievijas atbalstītie kaujinieki vēlas atspiest valdības spēkus un viņu artilēriju tālāk no pilsētām, kuras vēl atrodas viņu kontrolē.

Tikmēr Ukrainas valdības spēki šodien uzspridzināja dzelzceļa sliedes Luhanskas reģionā. Šis maršruts, pēc Ukrainas karavīru domām, tiek izmantots, lai no Krievijas sūtītu palīdzības kravas separātistiem.

Gan Kijeva, gan Rietumvalstis apsūdz Maskavu nepārtrauktā separātistu grupējumu atbalstīšanā, taču Maskava kategoriski noliedz bruņojuma un karavīru sūtīšanu Doņeckas un Luhanskas reģioniem. Konflikts jau prasījis vairāk nekā 5000 dzīvības, bet vairāk kā miljons cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājvietas mierīgākas dzīves meklējumos.

0 Komentāru