Komentāri
Ukraina apstiprina sankcijas pret Krievijas pilsoņiem un uzņēmumiem
FOTO: LETA

Ukrainas parlaments ceturtdien, 14.augustā galīgajā lasījumā apstiprināja valdības sagatavoto likumprojektu par sankcijām pret Krievijas un citu valstu pilsoņiem un uzņēmumiem saistībā ar terorisma atbalstīšanu un finansēšanu Ukrainā.

Ukrainas valdība ir izstrādājusi sankcijas  pret 65 uzņēmumiem, kas galvenokārt ir no Krievijas , un 172 “Krievijas un citu valstu” pilsoņiem, kas tiek saistīti ar terorisma atbalstīšanu un finansēšanu Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad jaunais likums dod iespējas valsts prezidenta vadītajai Nacionālās drošības un aizsardzības padomei noteikt konkrētus soda mērus pret fiziskām vai juridiskām personām.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks norāda, ka “likums par sankcijām ir pieņemts – mūsu valsts aizsargāsies pret agresoru, tā teroristiem un viņu sponsoriem.”

Kopumā jaunais likums paredz 25 veidu sankciju vēršanu pret juridiskām un fiziskām personām, kas ir saistītas ar terorisma finansēšanu un Krimas okupācijas atbalstīšanu. Iespējamo sankciju vidū ir aktīvu iesaldēšana vai bloķēšana, darbības aizliegums Ukrainas  teritorijā un tās interneta telpā, kā arī licences un tranzīta pa Ukrainas  teritoriju aizliegums. Tāpat paredzēti īpaši ekonomiski pasākumi, piemēram, finanšu operāciju aizliegums, kā arī iebraukšanas un uzturēšanās aizliegums.

Par likumprojektu kopumā nobalsoja 244 parlamenta deputāti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl