Ukrainā aktīvi karo čečenu vienības

Komentāri
Ukrainā aktīvi karo čečenu vienības
FOTO: SCANPIX

Ukrainas separātistu pusē kopš vasaras sākuma karo arī čečenu vienības. Kā apgalvo paši kaujinieki, viņi nāk no dažādu struktūru specvienībām un paliks Ukrainā tik ilgi, kamēr būs nepieciešama viņu palīdzība.

Šos bruņotos vīrus starp citiem prokrieviskajiem kaujiniekiem var pazīt uzreiz – lai arī ietērps visiem ir līdzīgs, šie kaujinieki skandē saukli Allahu Akbar, bet viņu sejas vaibstos redzamas Kaukāza reģionam raksturīgās iezīmes.

Tie ir karotāji no pārsvarā musulmaņu apdzīvotās Krievijas Čečenijas republikas, kas kā viņi pašai saka esot atbraukuši palīgā – savai tautai. Kaujinieki savai vienībai devuši nosaukumu – Nāve, un kā apgalvo viņu komandieris – visi esot brīvprātīgie.

Pirmās ziņas par čečenu kaujinieku iesaistīšanos Ukrainas konfliktā izskanēja jau vasaras sākumā. Vienlaikus tika apšaubīts fakts, ka divus karus piedzīvojušie čečeni Ukrainā atrodas par velti.

Situāciju vēl vairāk sarežģī izskanējušie apgalvojumi, ka čečenu vienības karo abās pusēs. Tie, kas atbalsta Kijevu, uzskata, ka Maskava ir viņu kopīgais ienaidnieks, jo ir okupējusi Čečeniju.

Tikmēr Nāves vienības komandieris pauž pārliecību, ka Čečenija karā ar Krieviju tika gandrīz iznīcināta un miers atgriezies tikai tad, kad tās līderi atrada kopīgu valodu ar Krieviju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl