Ukrainā aiztur francūzi, kurš plānoja teroraktu sēriju savā dzimtenē

0 Komentāru
Ukrainā aiztur francūzi, kurš plānoja teroraktu sēriju savā dzimtenē

Pamatīgs ķēriens ukraiņu drošības dienestiem – ar lielu krājumu ieroču un sprāgstvielu aizturēts kāds francūzis. Ukraiņi apgalvo, ka šis cilvēks ir labējais radikālis, kurš mājās Francijā plānojis teroraktus.

Likumsargi ieročus atraduši arī šā cilvēka mājās Francijā, tomēr iespējamā terorista nodomus pagaidām nekomentē: iespējams, plāns bija sarīkot asinspirti Eiropas futbola čempionāta laikā.

Video kadros redzams, kā Francijas pilsonis rūpīgi pārcilā savu iespaidīgo arsenālu, vēl atrodoties Ukrainā. Tur viņš ieradās decembrī, izliekoties, ka grib sniegt ukraiņiem palīdzību cīņā pret separātistiem. Patiesībā viņa mērķis bija pamatīgi apbruņoties, iegādājoties ieročus. Divi prettanktu granātmetēji, Kalašņikova markas automāti, 125 kilogrami trotila, 20 sejas maskas. Šāda bija viņa mašīnā atrastā krava, kad ukraiņu likumsargi teroristu pārtvēra benzīntankā, netālu no Ukrainas–Polijas robežas.

“Mums kļuva zināms, ka Ukrainā ieradās Francijas pilsonis, kurš solīja sniegt brīvprātīgo palīdzību, apgādājot karavīrus Donbasā. Tā vietā viņš savāca ieročus. Francūzis negatīvi izteicies par savas valdības politiku, tostarp migrācijas jautājuma politiku, un, protestējot pret to, plānoja veikt teroraktus,” atklāj Ukrainas likumsargu pārstāvji.

Francijas likumsargi ir krietni nerunīgāki, jo aizvien aktīvi notiek izmeklēšana.

Lai gādātu par drošību pasaules čempionāta laikā, Francijā mobilizēti 90 000 likumsargu, un Francijas prezidents akcentējis, ka pat paaugstinātais terora draudu līmenis neļaus izjaukt vērienīgo pasākumu.

Video

0 Komentāru