Ukraina aizliedz Depardjē filmas

Komentāri
Ukraina aizliedz Depardjē filmas
Foto: EPA / LETA

Ukraina, kas nesen valstij nevēlamo cilvēku sarakstā iekļāva pazīstamo aktieri un Krievijas pilsonību saņēmušo Žerāru Depardjē, ir aizliegusi arī skatuves mākslinieka filmas.

Šādu lēmumu pieņēmusi Ukrainas Kultūras ministrija pēc valsts Drošības dienesta aicinājuma. Viņa darbus turpmāk būs aizliegts translēt radio, televīzijā un kino.

Acīmredzot, ukraiņus nav apmierinājuši Depardjē paustais atbalsts Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un izteikums, ka viņš būtu “gatavs mirt par Krieviju”.

Kā zināms, Depardjē ir draudzīgas attiecības ar Krievijas prezidentu un 2013. gada 5. janvārī viņam tika piešķirta Krievijas pilsonība. Tāpat draudzīgas attiecības franču aktieri vieno arī ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Jūlija beigās pazīstamais aktieris ir iekļauts Ukrainai nevēlamo personu sarakstā, kur jau šobrīd atrodas aptuveni 600 personas. Šie cilvēki tiek uzskatīti par draudu valsts nacionālajai drošībai un vietējiem medijiem ir aizliegts publiskot materiālus vai arī fotogrāfijas ar viņiem.

Lasi vēl