Komentāri
Ugunsgrēka piemeklētais prāmis Adrijas jūrā paņemts tauvā; viens cilvēks glābjoties gājis bojā
(Foto: LETA)

Itālijas velkonim svētdienas vakarā pēc vairākas stundas ilgiem pūliņiem izdevies paņemt tauvā ugunsgrēka piemeklēto pasažieru prāmi Norman Atlantic, tikmēr Itālijas krasta apsardze apliecinājusi, ka viens cilvēks, Grieķijas pilsonis gājis bojā, mēģinot no kuģa lēkt jūrā, un vēl divi cilvēki ievainoti. Ziņu par citiem upuriem šobrīd nav.

Itālijas un Grieķijas helikopteru apkalpes gatavojas glābšanas darbus turpināt visu nakti, bet informācija par notikumu gaitu Adrijas jūras dienviddaļā ir pretrunīga – Grieķijas izdevums Protothema.gr vēsta, ka Itālija nolēmusi prāmi vilkt uz 50 jūras jūdzes (vairāk nekā 90 kilometrus) attālo Brindizi ostu, lai gan līdz tuvākajai Albānijas ostai ir tikai aptuveni desmit jūdzes un iepriekš tika pieminēta iespēja kuģi vilkt turp. Velkonis ar prāmi tauvā spēj veikt aptuveni divas jūdzes stundā. Vienlaikus mediji vēsta, ka prāmi ir gatavi uzņemt arī Albānijas dienesti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar jaunāko informāciju vakarā ugunsgrēku izdevies daļēji pakļaut kontrolei, bet jūrā joprojām plosās spēcīga vētra ar lietusgāzēm un krusu un vēja ātrums nelaimes rajonā brāzmās sasniedz gandrīz 30 metrus sekundē.

Grieķijas jūrlietu ministrs Miltiadis Varviciotis apliecinājis, ka līdz šim izdevies izglābt 165 no 478 pasažieriem un apkalpes locekļiem, kas atradās prāmī.

Turpinās pasažieru izcelšana no glābšanas laivas, kurā sasēdinātas galvenokārt sievietes un bērni. Vienā paņēmienā helikopteri pārvieto pa diviem cilvēkiem, un tam ik reizi vajadzīgas apmēram 15 minūtes. Kā atzinis ministrs, šī ir viena no sarežģītākajām glābšanas darbu operācijām jūrā, ar kādu jebkad nācies saskarties Grieķijas dienestiem.

Vairāki kuģi, kas nelaimes brīdī atradās tuvumā, izvietojušies vienā rindā, cenšoties mazināt viļņošanos ap pašu prāmi.

Grieķijas televīzija dienas gaitā pārraidīja pa mobilajiem tālruņiem saņemtos izmisušo pasažieru palīgā saucienus. Nevaru paelpot, mēs te visi sadegsim kā žurkas, Dievs, glāb mūs! – šos telefonā dzirdētos sava vīra vārdus atstāstījusi kuģa pavāra sieva. Kā vēstījis kāds izglābtais, karstums izplatījies ātri un viņi jau jutuši, kā kūst viņu kurpju zoles.

Tikmēr tie pasažieri, ko vēl nav izdevies izglābt, Grieķijas televīzijai sacījuši, ka liesmas noplakušas, bet visvairāk viņus uztrauc vētra. Mēs atrodamies uz augšējā klāja, esam izmirkuši, pārsaluši, saelpojušies dūmus un klepojam. Te ir gan sievietes, gan bērni, gan vecāki ļaudis, stāstījis viens no pasažieriem.

Kā vēstīja privātā telekompānija Mega, nelaimes signāls no prāmja Norman Atlantic saņemts ap pulksten četriem naktī pēc Latvijas laika, kad tas ceļā no Patras ostas Grieķijā uz Ankonu Itālijā atradies 44 jūras jūdzes (vairāk nekā 80 kilometrus) no Grieķijas Korfu salas.

Zināms, ka ugunsgrēks sācies uz prāmja automašīnu klāja, kur atradušās 20-25 cisternas ar olīveļļu, un liesmas strauji izplatījušās pa visu kuģi. Kopumā kuģī atradušās 195 automašīnas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl