Ugunsgrēkā Krievijas lielveikalā bojā gājuši vismaz 48 cilvēki

0 Komentāru
Ugunsgrēkā Krievijas lielveikalā bojā gājuši vismaz 48 cilvēki
SPUTNIK/SCANPIX

Ugunsgrēkā Krievijas pilsētas Kemerovas lielveikalā bojā gājuši vismaz 48 cilvēki, tomēr vēl par vismaz 64 pagaidām ziņu nav. Bezvēsts pazudušo vidū lielākā daļa ir bērnu.

Pašlaik liesmas Sibīrijas pilsētas veikalā ir apdzēstas un glābēji pārmeklē krāsmatas vietā, kur ugunsgrēks izcēlies. Glābēji sākotnēji ziņoja, ka dzīvību zaudējuši pieci cilvēki, bet 30 ievainoti, bet drīz vien bija skaidrs, ka upuru skaits būs daudz lielāks.

No ēkas evakuēti vairāk nekā 200 cilvēku.

Krievijas ārkārtējo situāciju ministrijas sēdē tika sniegta informācija, ka sabrukušas divas no trim tirdzniecības centrā esošajām kinozālēm. Ārkārtējo situāciju ministrs Vladimirs Pučkovs sacīja, ka tirdzniecības centrā palikuši vēl “atsevišķi termopunkti”, kā arī uzsvēra, ka pagaidām nav noskaidrots, kurā vietā tirdzniecības centrā ugunsgrēks izcēlies.

Iepriekš ziņots, ka Pučkovs licis tirdzniecības centru dzēst tikai no ārpuses. Savukārt viņa vietnieks Vladlens Aksjonovs pavēstīja, ka ēkas konstrukcijas ir ieliekušās, un pastāv iespēja, ka tā varētu sabrukt.

Sākotnējā izmeklēšanā noskaidrots, ka ugunsgrēks izcēlies bērnu batutu centrā, kur kāds no bērniem esot atnesis šķiltavas, pavēstīja Kemerovas apgabala gubernatora vietnieks Vladimirs Černovs.

Informācijas avots Kemerovas apgabala tehniskās uzraudzības dienestos tikmēr pavēstīja aģentūrai “Interfax”, ka ugunsgrēks varētu būt izcelies bojātas elektroinstalācijas dēļ.

Varasiestādes iepriekš paziņoja, ka ugunsgrēks varētu būt aizsācies iepirkšanā centra kinoteātrī, un tā rezultātā virs divām auditorijām iebrucis jumts.

Liesmas ēkā, kurā atrodas arī boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni, pārņēmušas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu platību, vēstīja Krievijas mediji.

Līdzjūtību ugunsgrēka upuru tuviniekiem izteicis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Kemerovā dzīvo apmēram 530 000 cilvēku, un šī pilsēta atrodas Sibīrijas dienvidos nozīmīgā ogļu ieguves rajonā.

0 Komentāru