Ugunsgrēkā Kalifornijas pilsētā nodegušas 125 ēkas

0 Komentāru
Ugunsgrēkā Kalifornijas pilsētā nodegušas 125 ēkas
Foto: AP/SCANPIX

ASV Kalifornijas štata ziemeļos savvaļas ugunsgrēks izplatījies Redingas pilsētā, prasot divu cilvēku dzīvības un iznīcinot vismaz 125 ēkas, piektdien paziņoja amatpersonas.

Ugunsgrēkā gāja bojā Redingas ugunsdzēsēju inspektors Džeremijs Stouks, bet nav sīkāk ziņots, kas ar viņu notika. Cits ugunsdzēsējs, kurš ar buldozeru mēģināja ierobežot liesmas, gāja bojā ceturtdien, pavēstīja varas iestādes.

Ugunsgrēkā nodega vismaz 125 dzīvojamēkas, un varas iestādes deva rīkojumu evakuēties 37 000 no pilsētas 92 000 iedzīvotāju.

“Liesmas izplešas ļoti strauji, un likumsargi veic evakuāciju tik ātri, cik vien to spēj. Ir ievainoti daži civilisti un ugunsdzēsēji,” sacīja Kalifornijas Mežu aizsardzības un ugunsdzēsības departamenta pārstāvis sakariem ar presi Skots Maklīns.

Liesmas pārvietojās tik strauji, ka ugunsdzēsējiem kādu laiku vajadzēja pārtraukt mēģinājumus tās ierobežot un koncentrēties uz cilvēku glābšanu.

Ugunsgrēks radīja vismaz divus liesmu tornado, kas nogāza kokus, satricināja ugunsdzēsēju aprīkojumu un izsita kravas automašīnu logus, sacīja Maklīns.

Citur Kalifornijā turpinājās plaši ugunsgrēki pie Josemītu Nacionālā parka un Sanhasinto kalnos uz austrumiem no Losandželosas.

Jau vēstīts, ka no postošiem ugunsgrēkiem cieš arī Kalifornijā, ASV. Vairāki cilvēki bijuši spiesti evakuēties.

0 Komentāru