Ūdenslīdējam izdodas izdzīvot pēc tam, kad valis viņu norij un izspļauj laukā

2 komentāri
Ūdenslīdējam izdodas izdzīvot pēc tam, kad valis viņu norij un izspļauj laukā
MAIKLS PAKARDS/FACEBOOK

Kādam ūdenslīdējam ASV, kurš zvejo omārus, izdevies izdzīvot pēc tam, kad viņu norijis un izspļāvis laukā kuprainais valis, vēsta “BBC News”.

Pats Maikls Pakards, stāstot par notikušo, norāda, ka niris pēc loma, līdz nonācis pilnīgā tumsā, kas uz apmēram 30-40 sekundēm viņu norijis jūras gigants Provincetovnā, kas atrodas Masačūsetsā, ASV. Drīz pēc tam valis viņu izspļāva ārā, un Pakardam brīnumainā kārtā izdevās izsprukt sveikā vien ar aizdomām par izmežģītu ceļgalu.

Neskatoties uz sievas lūgumiem mainīt nodarbošanos, viņš neplāno atteikties no 40 gadu nirēja karjeras.

Kuprainie vaļi var izaugt līdz pat 15 metriem gari un sver apmēram 36 tonnas. Pēc Pasaules Dabas fonda datiem, to globālais iedzīvotāju skaits ir aptuveni 60 000.

56 gadus vecais Pakards medijiem pastāstījis, ka viņš un viņa komandas biedrs piektdienas rītā ar savu laivu devās okeānā vietā, kur zvejai ir lieliski apstākļi, un ūdens redzamība bija aptuveni 20 pēdas dziļumā. Tad viņš ielecis no kuģa ar akvalangu ūdenī, kad “sajuta šos milzīgos izciļņus un viss satumsa”.

“Viņš mēģināja mani norīt,” atzīst Pakards, sākotnēji pieļaujot, ka viņam uzbruka viena no lielajām baltajām haizivīm, kas peld apkārtnē, līdz secināja, ka konkrētajam jūras iemītniekam nav zobu.

“Un tad es sapratu: “Ak Dievs, es atrodos vaļa mutē, un viņš mēģina mani norīt, es miršu,” stāsta ūdenslīdējs, piebilstot, ka tobrīd spējis domāt vien par savu sievu un diviem dēliem, kuri ir 12 un 15 gadus veci.

Pēcāk valis izlecis virs ūdens virsmas un purinājis galvu, līdz viņš ticis izspļauts gaidā un piezemējis ūdenī. “Es atkal biju brīvs un vienkārši peldēju tajā. Es nespēju noticēt, ka patlaban esmu šeit, lai to pastāstītu,” piedzīvotajā dalās Pakards.

Viņa biedrs, kurš izmisīgi skenēja ūdeni, lai atrastu Pakarda skābekļa respiratora burbuļus, izvilka viņu no ūdens un ievilka atpakaļ laivā.

Kuprainie vaļi mēdz baroties, plaši atverot muti, lai uzņemtu pēc iespējas vairāk medījuma, piemēram, zivis. Jūras zinātnieki pieļauj, ka tas, kas notika ar Pakardu, visticamāk, bija tikai nejaušība. Viens eksperts sacīja, ka praktiski nav dzirdēts, ka valis norītu cilvēku.

2 komentāri