TV3 Ziņas viesojas pie Hosama Abu Meri ģimenes Libānā

0 Komentāru
TV3 Ziņas viesojas pie Hosama Abu Meri ģimenes Libānā
FOTO: SCANPIX

Tikai pirms pāris dienām no Libānas atgriezās TV3 Ziņu filmēšanas grupa, kas gatavoja reportāžas par to, kā šī nelielā arābu valsts tiek galā ar milzīgo sīriešu bēgļu plūsmu. Šovakar savos iespaidos dalās Latvijā pazīstamā politiķa un ārsta Hosama Abu Meri ģimene.

Jau pāris simtus gadu mazā kalnu ciematiņā dzīvojošie dzimtas pārstāvji bijuši ārsti, taču radi ir priecīgi par Hosama karjeru Latvijā.

Ņemot vērā neskaidro Libānas nākotni, arī Hosama brālis apsver iespēju dzīvot kādā Eiropas valstī.

Ar Hosama brāli, tēva brāli un tēvu TV3 Ziņu komanda satikās, filmējot kārtējo bēgļu apmetni. Tāpat kā citviet Libānā, arī netālu no viņu dzīvesvietas apmetušies sīrieši, kas mūk no kara plosītās valsts.

Abu Meri ģimenei Ketermajas ciematā ir dziļas saknes – viņu senči te dzīvojuši vismaz 200 gadus. Lielākoties visi ir mediķi, inženieri.

Profesijas, kas ir pieprasītas un augsti cienītas. Ģimenes galva, Hosama tēvs, atzīst, ka ir priecīgs par dēla dzīves ceļu, kas jau kopš 18 gadu vecuma viņu saistījis ar Latviju.

Viņš aizbrauca, lai mācītos par ārstu, un tā arī palika. Mums par to ir prieks. Katru gadu ar sievu braucam pie viņa ģimenes ciemos. Tur ir patīkams klimats, viss ir tik skaists!

Hosama brālis, kurš studē biznesa menedžmentu, savu nākotni cer saistīt ar dzimteni, tomēr, ņemot vērā skarbo ekonomisko situāciju, kuru pasliktinājusi arī bēgļu krīze, viņš apsver iespēju nākotnē pārcelties uz kādu Eiropas valsti.

Es sākšu savu karjeru veidot šeit. Ja tomēr man neizdosies šeit sasniegt to, ko vēlos, iespējams, došos uz citām zemēm.

Tā varētu būt ne tikai Latvija – Francija, Anglija, Beļģija. Jaunieši grib palikt šajā valstī, bet darbu atrast ir visai grūti. Par Latviju sajūsmā arī goda konsuls Žerārs Reno. Viņš šo diplomātisko amatu ar neviltotu entuziasmu pilda jau 20 gadus, paralēli vadot ietekmīgu inženiera biroju, kurā arī atrodas konsula darba kabinets.

Tieši Latvijas klusums, miers un mums pašiem par pārsteigumu, stabilā politiskā situācija, padara Latviju par iekārojamu vietu, kur dzīvot.

Aptuveni 70 līdz 80% libāniešu būtu gatavi imigrēt, ja tikai atvērtu robežas. Pat ja viņiem šeit ir ļoti labi dzīves apstākļi.

Diemžēl drošības situācija reģionā ir neprognozējama. Šajā ziņā Eiropa var izrādīties ieguvēja – izglītotajiem un pārtikušajiem arābiem meklējot patvērumu mierīgākās valstīs, līdzi nāktu investīcijas, nauda, jaunas smadzenes.

Tomēr milzu bēgļu straumē Eiropa uz imigrācijas procesiem raugās ar lielu piesardzību, turpmāko notikumu gaitu atstājot zem pamatīgas jautājuma zīmes.

FOTO no Libānas!

Skaties video!

0 Komentāru