TV3 Ziņas Strasbūrā: Galvenais jautājums francūžiem – kā dzīvot tālāk?

1 komentārs
TV3 Ziņas Strasbūrā: Galvenais jautājums francūžiem – kā dzīvot tālāk?
FOTO: TV3 Ziņas, Kristīne Žilde-Krēvica

”Varam teikt, ka ārēji dzīve rit savu gaitu, cilvēki it kā skrien uz darbu, mācībām, bet ik pa brīdim pilsētā ir atgādinājumi par notikušajām šausmām. Tramvaja pieturās izlīmētas karikatūras un plakāti, uz elektrības kastēm uzpūsti grafiti. Skaidrs, ka šo Eiropas Parlamenta sesiju (un tātad arī Latvijas prezidentūras oficiālo startu) aizēnos asiņainie Parīzes notikumi. Galvenais jautājums, uz ko jāatbild pašiem francūžiem, ir – kā dzīvot tālāk,” no Strasbūras stāsta TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica.

Jau ziņots, ka ceturtdien policijas operācijā tika nošauti brāļi Šerifs un Saids Kuaši, kas tika turēti aizdomās par slaktiņu žurnāla Charlie Hebdo redakcijā.

Abi brāļi, kas trešdien noslepkavoja 12 cilvēkus, tika nošauti, kad viņi iznāca no tipogrāfijas, kurā bija ielenkti, un atklāja uguni uz policistiem, ziņo franču mediji.

Gandrīz vienlaikus policija uzsāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju Parīzes austrumos, kur košera pārtikas veikalā piecus vai sešus cilvēkus sagūstīja kāds bruņots vīrietis, kas, domājams, bija saistīts ar brāļiem Kuaši.

Arī šis ķīlnieku sagrābējs operācijas laikā tika likvidēts.

Operācijas laikā Damertēnengēlā viens policists guvis ievainojumus, kamēr ķīlnieku atbrīvošanas laikā Parīzes austrumos ievainoti divi policisti.

Kā paziņojusi Iekšlietu ministrija, piektdien kopumā Parīzē un tās aglomerācijā drošības operācijas bijuši iesaistīti 80 000 dažādu drošības dienestu darbinieku.

Kā ziņots, brāļi Šerifs un Saids Kuaši pēc pakaļdzīšanās piektdien tika ielenkti Damertēnengēlā, kur viņi ielauzās nelielā tipogrāfijā un sagrāba par ķīlnieku uzņēmuma vadītāju.

Brīdi vēlāk ar divām mašīnpistolēm bruņots vīrietis Parīzes austrumos iebruka košera pārtikas veikalā, kur, pēc dažādu avotu ziņām, viņš sagrāba vismaz piecus vai sešus ķīlniekus.

Apšaudē, kas sākās, viņam ielaužoties veikalā, tika nogalināti vismaz divi cilvēki, taču pēc ķīlnieku atbrīvošanas operācijas beigām paziņots, ka kopumā gājuši bojā četri cilvēki.

1 komentārs