TV3 reportāža no bēgļu mājvietas Libānas: bez apsardzes pārvietoties te nav prāta darbs

4 komentāri
TV3 reportāža no bēgļu mājvietas Libānas: bez apsardzes pārvietoties te nav prāta darbs
FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

TV3 Ziņu komanda šonedēļ ir Libānā, lai runātu ar vietējiem, ar bēgļiem par reģiona nākotni, kas diemžēl karājas mata galā.. Par Islāma valsts (IS) zvērībām, sagrautām ģimenēm, bāreņiem, labdariem, zagļiem, korumpantiem un vienaldzīgajiem. Par to TV3 Ziņu ietvaros ziņos jau nākamnedēļ. Tikmēr ar iespaidiem no tveicīgās bēgļu pārņemtās Beirutas TV3 korespondents Jānis Zvērs ar Skaties.lv lasītājiem jau tagad!

Vardarbība un sadzīviskas neērtības – Beirutas ikdiena

“Pašķirstīju Twitter, kas atrodams, ievadot šīs pilsētas nosaukumu. Ziņas nebija iepriecinošas. Pirms pāris stundām pilsētā pie kāda kluba apšaudes laikā astoņi mirušie, no tiem divi policisti. Populārākās aplikācijas ir pilsētas karte, un īpaša programma, kas uzrāda elektrības pārrāvumu laikus un datumus. Kāds pārsteigums! Viesnīcas numuriņā pēkšņi kļūst kluss un tumšs. Ārā ierūcās degvielas ģeneratori, un, skat, – gaisma ataust! Jāatzīst, ka ģeneratoru un auto izplūdes gāžu radītais smārds ir nomācošs. Rīga sastrēgumstundās uz šā fona liktos kā svaiga gaisa malks,” no tālās Beirutas raksta Jānis Zvērs.

Ārzemnieku nolaupīšana te nav nekas neierasts!

”Libānieši pārsvarā ir ļoti draudzīgi un atsaucīgi. Vismaz tie, kurus mēs ar operatoru Sergeju Medvedevu esam satikuši. Cepuri nost Latvijas Goda konsula Reno Žerāra priekšā. Viņš mums sarūpējis šoferi un miesassargu, kas pamatīgi atvieglo bēgļu nometņu apmeklēšanu, ko saviem spēkiem te organizēt būtu teju neiespējami,” stāsta Jānis Zvērs.
Ārzemnieku nolaupīšana te nav nekas neierasts. Beirutā vēl skaitās droši, bet ārpus tās bez apsardzes labāk nerādīties.
“Mūsu komandā ir divi humora pilni ”veči”.  Augumā mazākais Tonijs liktu nobālēt Semīram Gerkānam no Kobras. Viņa autovadītāja prasmes un drosme ir atsevišķa raksta vai pat seriāla vērtas,” ar iespaidiem dalās J. Zvērs, “būdīgais ēģiptietis, teju divmetrīgais Tariks, ir lāga zellis, uz kuru paskatoties no malas šķiet, – labāk nejokot. Viņa klātbūtnē pat drūmākajos rajonos vietējie neuzdrošinājās mūs veltīt neko vairāk par piktiem acu skatieniem… Un labi, ka tā!”

Skaties foto, kā TV3 Ziņu komandai sokas Libānā!

”Pati Beirutas pilsēta ir unikāla. Te blakus ir mošejas, kristiešu baznīcas. Sabumbotas ēkas, nepabeigtas viesnīcas, lepni veikali un biroja ēkas. Ubagi un miljonāri uz vienas ielas. Bangojoša Vidusjūra, kas pastaigas laikā gar molu sniedz veldzi un atvēsinājumu, turpat netālu sasmakusi svelme starp pilsētas mūriem, sajaukusies ar šeit tik ļoti populāro ūdenspīpju aromātu. Rudenī te ir ap +25 visu diennakti. Šī pilsēta un valsts pārsteidz ar katru dienu arvien vairāk,” piebilst Jānis.
”Cik sapratu no vietējiem, tādas lietas kā auto tehniskās apskates te nav, līdz ar to uz ielām ir redzami zili brīnumi. Ielas malā uz Harley Davidson “moča” iekārtojies policists, kurš regulē sagrabējušu šrota autozombiju parādi. Pie zaļās gaismas ejot pāri, jāuzmanās – var notriekt. Pabraukt zem “ķieģeļa”? Bez problēmām!”
Kārtīgs eiropietis iepletīs acis izbrīnā, ieraugot dzērienu (protams, bezalkoholisko!) kartē augļu kokteili ar nosaukumu Hitler, kas gozējas blakus Napoleonam, Mandelam un citiem vēsturiskiem tēliem. Smēķē visur. Katram ierēdnim, valstsvīram, ko intervējām, uz galda pelnu trauks.
Jau teju otro gadu Libānai nav prezidenta. Kopš 1932. gada nav veikta neviena oficiāla tautas skaitīšana. Tādā garā varētu turpināt vēl ilgi, bet pagaidām pietiks. Turēsim roku uz ugunīgās Libānas pulsa, un ziņosim par to jums arī turpmāk!
4 komentāri