TV3 no ASV: Klintones vēlētāji skumst Vašingtonas bāros; Trampa atbalstītāji Virdžīnijā skaidro izvēli

1 komentārs

Kurš to būtu domājis? No komēdijas un apsmiekla Donalds Tramps ir kļuvis par 45. ASV prezidentu, par spīti politologu prognozēm, ka viņam tas nekādā ziņā neizdosies. Tas visnotaļ bijis protesta balsojums pret valdošo varu, kurai nu jāizdara sāpīgie secinājumi. Mūsu kolēģe Kristīne Žilde-Krēvica ASV aizvadīja garu vēlēšanu dienu un nakti, kurā tikās gan ar Trampa atbalstītājiem Virdžīnijā, gan – raudošajiem Klintones vēlētājiem Vašingtonā.

Šīs vēlēšanas ieies vēsturē kā sabiedrību visvairāk šķelošās. Divi kandidāti, divi nepopulāri cilvēki, kas pusotru gadu to vien darījuši, kā viens otru nolējuši ar dubļiem. Grūti noticēt, cik tieši Amerika ir sašķelta. Esam vien stundas brauciena attālumā no Vašingtonas centra, un te jūtams viennozīmīgs Trampa atbalsts.

Esam Virdžīnijas štata Geinsvilā. Salīdzinoši mazā vietējā pilsētiņā, kas tradicionāli balso par republikāņiem. Un to var manīt, jau šķērsojot pilsētas robežu, mauriņos pie mājām izkārti Trampa plakāti, un vietējie, arī sievietes saka, ka balsos par viņu. Un tas nekas, ka Tramps nievājoši izteicies par pretējo dzimumu.

Džūdija, Donalda Trampa vēlētāja

Bils izturējās vēl cūciskāk, un Hilarija viņu nepatrieca

Arī iecirkņos pārsvarā sastopam tos, kuri saka, ka Hilarijas aizstāvētās vērtības viņiem nav pieņemamas. Īpaši jau aborti! Šis ir visai konservatīvs štats. Tāpat kā visa valsts vidiene. Un te sastopams, tā teikt, Trampa vidējais statistiskais vēlētājs – vidējas izglītības, baltādains vīrietis.

Tims, Donalda Trampa vēlētājs

Kas man nepatīk Klintonē? Jums nepietiks laika uzklausīt. Kā var atbalstīt abortus? Visi runā par sievietes tiesībām. Bet kas notiek ar bērna tiesībām? Mums jāiestājas par tiem, kuriem nav balsu.

Virdžīnija visu kampaņas laiku bija viens no tā saucamajiem ”cīņas laukiem” jeb štatiem, kas šūpojās. Vēlēšanu naktī ar nelielu pārsvaru tas tomēr ”nošūpojās” par labu Klintonei.

Tomēr to neizdarīja vairums citu štatu, no kuriem tas tika sagaidīts. Citu pēc cita Klintone zaudēja Floridu, Viskonsinu, Pensilvāniju.. Un arī izšķirošo Ohaio štatu.

Vašingtonā, Amerikas Savienoto Valstu galvaspilsētā, kur vairāk nekā 90% nobalsoja par Klintoni, rezultātus sagaidīja bāros. Pie viena galda gan atradām kompāniju, kurā viens cilvēks bija gatavs balsot par Trampu. Jo stundas stiepās tālāk, jo mazāk cerību Klintonei izskatījās, un līdz trijiem rītā, kad kļuva skaidrs, ka uzvarējis ir Tramps, bāros sēdošie jau bēdas bija noslīcinājuši visai dziļi.

Džīna, bārmene

Man trūkst vārdu. Tas ir ļoti nomācoši. Neticu, ka tas notiek, ļoti nomācoši.

Štatā, kurā uzvarēja Klintone, ielas ir tukšas, svinību nav. Uzvarējis ir Donalds Tramps. Viņam būs krietni jānopūlas, lai kļūtu par visas Amerikas prezidentu.

Foto

TOP komentāri

  • džins
    0 0 0

    džins

    Tajā video gan ir pretīgas skaņas uzliktas kad uzlec bildes. Nereāli kaitinošas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl