Tuvojoties viesuļvētrai “Florence”, ASV dienvidaustrumu štatos evakuēti teju divi miljoni iedzīvotāju

Pievienot komentāru
Tuvojoties viesuļvētrai “Florence”, ASV dienvidaustrumu štatos evakuēti teju divi miljoni iedzīvotāju
Foto: AFP/Scanpix

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) dienvidaustrumu štatu iedzīvotāji gatavojas pēdējo desmitgažu spēcīgākajai viesuļvētrai ”Florence”.

Lai arī vētra šobrīd Atlantijas okeānā nedaudz mazinājusi spēku, sinoptiķu prognozes nav iepriecinošas. Tuvojoties piekrastes štatiem, tā atkal pieņemsies spēkā. Amatpersonas brīdinājušas iedzīvotājus, ka tuvākajās dienās gaidāmi ekstrēmi laikapstākļi.

No Dienvidkarolīnas, Ziemeļkarolīnas un Virdžīnijas štata evakuēti jau gandrīz divi miljoni iedzīvotāju. Pašlaik gan par ”Florences” drīzo ierašanos liecina vien tas, ka iedzīvotāji, tuvojoties vētrai, iztukšojuši veikalu plauktus un degvielas uzpildes stacijas.

Lai pasargātu savus mājokļus no dabas stihijas postījumiem, cilvēki aizbarikādē durvis un logus. Vēl tūkstošiem cilvēki vēl tikai dodas prom no piekrastes štatiem, tāpēc daudzviet izveidojušies desmitiem kilometru gari sastrēgumi. Taču ir arī tādi, kas spītīgi atsakās pamest savas mājas.

Sinoptiķu prognozes liecina, ka “Florence” var atnest katastrofālus plūdus un var kļūt par spēcīgāko vētru, kas skārusi šo reģionu pēdējās desmitgadēs.